Katolickie media właśnie przekazały informację. Tragiczny wypadek, nie przeżył

Katolickie media właśnie przekazały informację. Tragiczny wypadek, nie przeżył Źródło: pixabay.com xaam-fotografiert

Katolickie media poinformowały o nagłej śmierci uwielbianego księdza. Młody duchowny, który przebywał w tym czasie na urlopie wypoczynkowym, był ofiarą tragicznego wypadku. Jego przedwczesna śmierć spowodowała rozpacz wśród wiernych, którzy mieli okazję uczestniczyć w życiu zarządzanej przez niego parafii. Niestety, kapłan nie miał żadnych szans na przeżycie.

Katolickie media poinformowały o tragicznej śmierci młodego kapłana. Jaromir Buczak miał zaledwie 34 lata. Od czterech lat pracował w parafii Trzciana nieopodal Bochni. Wcześniej sprawował funkcję wikariusza w Podegrodziu. Osoby, które go znały, wspominają duchownego jako osobę otwartą, sympatyczną i zaangażowaną w życie młodzieży. Był pełen optymizmu i pasji. To niejedyna śmierć uwielbianego duchownego, do której doszło w ostatnich dniach.

Katolickie media poinformowały o nagłej śmierci uwielbianego księdza

Do wypadku doszło w środę 12 sierpnia bieżącego roku około godziny 14:00. Turyści, którzy wspinali się na najwyższą górę Polski, poinformowali ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego o wypadku, do którego doszło w połowie Grzędy Rysów. Ksiądz Jaromir Buczak, który wyprzedzał inne osoby, poruszające się po szlaku przy użyciu łańcuchów, zachwiał się, stracił równowagę i runął w 150-metrową przepaść. Upadek z tak znacznej wysokości zakończył się śmiercią duchownego. Ze względu na liczbę turystów wspinających się na Rysy akcja funkcjonariuszy TOPR była znacznie utrudniona.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

O tragedii z udziałem młodego kapłana poinformowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej na swoim profilu w mediach społecznościowych. Duchowny pełnił funkcję asystenta oddziału KSM Trzciana.

- Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, iż dzisiaj w tragicznym wypadku w Tatrach zginął Ksiądz Jaromir Buczak. Księże Jaromirze, dziękujemy za zawsze otwarte i radosne serce, a także nieustanną gotowość i świadectwo swojego życia. Spoczywaj w pokoju. Z serca prosimy Was wszystkich o modlitwę - w intencji duszy śp. księdza Jaromira, jak również w intencji wszystkich Jego Bliskich - czytamy w zamieszczonym na Facebooku wpisie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej.

Internauci nie kryją żalu po niespodziewanym odejściu kapłana. Pod postem pojawiło się wiele kondolencji, wyrazów współczucia i ciepłych wspomnień dotyczących księdza Jaromira Buczaka. Głos zabrały także osoby, które pełniły posługę u boku księdza Jaromira Buczaka.

Dzisiaj grzeje: 1. Do mediów przedostały się doniesienia z „czerwonych stref” w Polsce. Co tam się dzieje?

2. Ogłoszono poważne zmiany w szkolnictwie. Wszyscy uczniowie będą się musieli dostosować

3. Prawie nikt nie znał mrocznego sekretu Grzegorza Miecugowa. Wyszło na jaw dopiero po latach

- Był bardzo dobrym księdzem, lubiłem słuchać jego kazań. Miał bardzo dobry kontakt z młodzieżą, która lgnęła do niego. Zresztą wszyscy w parafii bardzo go lubili. To wielka tragedia i wielka strata - wspomina jeden z współpracowników przedwcześnie zmarłego księdza.

- Jaromirze, dziękuję Ci przede wszystkim za świadectwo Twego kapłańskiego życia i Twoją nieustanną gotowość. Spoczywaj w pokoju i uśmiechaj się nadal do nas z nieba - dodał diecezjalny asystent KSM, ksiądz Marcin Baran.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ile zarabia się w kościele? Pensje kościelnych, gosposi i organistów zwalają z nóg
  2. Sanepid pilnie poszukuje osób w czterech miastach. Mieli kontakt z chorym
  3. Agata Duda zostawiła tylko jedną wiadomość. Nie tak miało być, wielu jest zawiedzionych
  4. Dotarliśmy do rodziny, która brała udział w programie „Nasz nowy dom”. Wyznali wszystkie tajemnice
  5. Dziennikarka "Dzień Dobry TVN" prowadziła jeden z najbardziej żenujących odcinków programu w historii. Teraz po raz kolejny wkłada kij w mrowisko

Źródło: Wprost/Gość Niedzielny

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News