Skandal w Watykanie. Jak się okazuje, najwyżsi rangą katoliccy hierarchowie pieniądze pochodzące z datków na biednych i chorych przeznaczali na budowę luksusowych apartamentów. 

W ostatnich dniach zostały wydane w dwie książki („Via Crucis” Gianluigiego Nuzziego i „Chciwość” Emiliano Fittipaldiego) ujawniające finansowe skandale mające miejsce w Stolicy Apostolskiej. Autorzy opierają swoje rewelacja na podstawie dokumentów wykradzionych z Watykanu przez najbliższych współpracowników obecnego papieża.

Z informacji jakie udało się uzyskać dziennikarzom wynika, że reformy finansowe Watykanu, które stały się sztandarowym celem papieża Franciszka napotykają na ogromny opór hierarchów katolickich. Wszystko z uwagi na fakt, że do tej pory średnio z każdych 10 euro wpłacanych przez wiernych na cele charytatywne, kościelni dostojnicy przeznaczali na prywatne cele.

Największe oburzenie wiernych i mediów budzi m.in. budowanie luksusowych apartamentów przez katolickich hierarchów, które były opłacane ze środków przeznaczonych na najbardziej potrzebujących. Chciwość duchownych sięgała tego poziomu, że datki wpłacane na pomoc chorym ludziom przeznaczali na remonty swoich prywatnych nieruchomości tj. wille czy bogato wyposażone apartamenty.

Najbardziej bezczelnym hierarchą okazał się kardynał Tarcisio Bertone, który aż 90% datków wpłacanych na szpital pediatryczny w Rzymie, przeznaczył na remont swoich apartamentów.

Z kolei najbardziej niemoralnym okazał się biskup Giuseppe Sciacca, który zagarnął mieszkanie pod nieobecność swojego sąsiada, którym był schorowany i sędziwy ksiądz przebywający w szpitalu.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: se.pl

...

Zobacz również