Jest źle. Właśnie dowiedzieliśmy się, jak długo będzie zamknięta katedra Notre Dame

Jest źle. Właśnie dowiedzieliśmy się, jak długo będzie zamknięta katedra Notre Dame Źródło: Screenshot z youtube.com/FoxNews

Katedra Notre Dame to miejsce, które zwróciło uwagę niemal całego świata. Pożar, który strawił sporą część jednego z popularniejszych europejskich zabytków był widokiem naprawdę przerażającym. Budowla ucierpiała wskutek żywiołu, co oczywiście wiąże się z tym, że będzie ją trzeba najpierw wyremontować - zanim ponownie odwiedzą ją turyści. Ile to potrwa?

Katedra Notre Dame to jedno z najbardziej uczęszczanych przez turystów miejsc na świecie. Będą oni jednak zasmuceni faktem, o którym niedawno poinformowały kościelne władze - okazuje się, że po tragedii, czyli ogromnym pożarze, katedra na pewien czas zostanie zamknięta.

Katedra Notre Dame zamknięta do odwołania

Według najnowszych informacji katedra zostanie zamknięta przez kilka najbliższych lat. Nie wiadomo do końca jak długo potrwa naprawa budynku, który w wyniku pożaru został bardzo zniszczony. Wnętrze Notre Dame niemal w całości pokryte jest czadem, co z oczywistych powodów odbiera kościołowi uroku. Poza tym zawaleniu uległy ważne fragmenty katedry, czyli dach i iglica, w których ponoć znajdowały się fragmenty relikwii.

Biskup Chauvet poinformował oficjalnie, że odbudowa może trwać bardzo długo i z pewnością będzie też kosztowna. Na szczęście na pomoc ruszyli internauci z całego świata, którzy postanowili wspomóc finansowanie naprawy. W tym momencie na anonimowej zbiórce udało się już zgromadzić ponad 7 milionów euro... i to podczas kilku pierwszych godzin.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Choć pieniądze płyną z całego świata, wcale nie pociesza to turystów, którzy mieli w planach w te wakacje odwiedzić Paryż z nadzieją, że obejrzą wnętrze katedry. Niestety - będą musieli uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż prace zostaną ukończone. Wycieczkę muszą przełożyć na przyszłość.

Naprawę będzie trzeba rozpocząć niemal od podstaw. Zniszczeniu uległy zabytkowe witraże, które da się odnowić, ale nie będą już one przypominały swoim wyglądem dawnych dzieł sztuki. Poza tym, co oczywiście najsmutniejsze, nie będą oryginalne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przygotujcie chusteczki! Pies podszedł do kocicy i jej kociąt. To, co stało się po chwili, rozłoży was na łopatki!
  2. To była wielka TRAUMA Marty Kaczyńskiej. Tak obrzydliwego żartu się nie spodziewała
  3. Paździoch z Kiepskich w lateksowym stroju i z pejczem domaga się współżycia. Szalone sceny w serialu [ZDJĘCIA]
  4. Dziecko Meghan dało o sobie znać! Są zdjęcia
  5. Dramat Małgorzaty Rozenek. Nie wie, co zrobić ze święconką
  6. Płonie kolejny kościół. Tym razem w Polsce

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News