Dobre wieści, katedra Notre Dame nie zawali się. Udało się uratować główną konstrukcję

Dobre wieści, katedra Notre Dame nie zawali się. Udało się uratować główną konstrukcję Źródło: Screen/youtube/CBSN

Katedra Notre Dam nie zawali się. Miliony ludzi na całym świecie mogą odetchnąć z ulgą, zgodnie z najnowszymi informacjami bowiem udało się uratować główną konstrukcję.

Katedra Notre Dame wciąż pochłania ogień. Rozwijającą się w zawrotnym tempie obserwują miliony ludzi na całym świecie i do tej pory wszystkie informacje były druzgocące. Upadek pierwszej iglicy był niesamowitym ciosem nie tylko dla Paryżan, teraz jednak w końcu pojawiło się jasne światełko w tunelu i wszystko wskazuje na to, że to może być koniec okropnych wiadomości. 

Jak wynika z najnowszych informacji opublikowanych przez "CBSN", katedra Notre Dame nie zawali się. Działający na miejscu strażacy stanęli na wysokości zadania i zrobili wszystko, by uratować główną konstrukcję, co ostatecznie im się udało. To wspaniała informacja w obliczu piekielnej tragedii. 

Katedra Notre Dame nie zawali się. Dobre wieści dla milionów

Akcja straży pożarnej jest absolutnie fenomenalna i chwalą ją media oraz specjaliści na całym świecie. Pierwsze jednostki zjawiły się na miejscu tragedii już 6 minut po wezwaniu, a ostatecznie płonąca katedra Notre Dame zgromadziła pod swoimi murami około 400 strażaków, którzy robili wszystko, by nie doszło do najgorszej tragedii. Wszyscy bali się, że ponad 800-letni budynek zawali się, niszcząc setki przedmiotów i dzieł sztuki o niewyobrażalnej wartości materialnej oraz historycznej. 

Na szczęście mimo trwającej ciągle akcji strażackiej, w końcu w mediach pojawiły się pozytywne informacje. Zgodnie z informacjami "CBSN" główna struktura budynku została uratowana i zabezpieczona. Wieści te potwierdzić miała osoba z władz miasta przebywająca na miejscu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIA

Coraz więcej dobrych wieści z Paryża

To jednak niejedyna pozytywna informacja. Jak wynika z opublikowanych w mediach materiałów, udało się uratować większość najcenniejszych eksponatów zgromadzonych w płonącym budynku. Najważniejszym z nich była Korona Cierniowa Chrystusa będąca jedną z najświętszych relikwii chrześcijańskich na całym świecie. 

Kolejnym plusem może być to, że oficjalnie podano, iż nikt w wyniku tej potwornej tragedii nie zginął, a - zgodnie z doniesieniami Brytyjskich mediów - poszkodowany miał zostać tylko jeden strażak. Jest to niewyobrażalnie dobry wynik w obliczu rozmiaru pożaru, który sparaliżował Paryż. Mimo tych dobrych punktów, strażacy wciąż walczą z pożarem i starają się go opanować, by katedra Notre Dame ucierpiała w możliwie jak najmniejszym stopniu. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Polacy są w szoku. Takiego zachowania po Andrzeju Dudzie nikt się nie spodziewał. Nawet Tomasz Lis nie krył ZACHWYTU!
  2. Największa tajemnica Wodeckiego wyszła na jaw dopiero po jego śmierci! Wiele osób nie uwierzy, że muzyk mógł zrobić coś takiego
  3. Wiemy, jaką fortunę zgarnie dziecko Meghan Markle. To naprawdę zatrważająca suma
  4. Biedronka znów przygotowała petardę dla dzieci. Klienci będą się o to zabijać!
  5. Żona Waldusia z "Kiepskich" w rozpaczy. Twierdzi, że aktor chce ją zniszczyć, oprócz tego żąda od niej alimentów
  6. Lekarze twierdzili, że nie ma dla niego wolnego łóżka w szpitalu. Nie żyje Marcin

Źródło: CBSN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News