Koszmarna wiadomość. Ogromny pożar trawi katedrę Notre Dam, przerażające nagranie (VIDEO)

Koszmarna wiadomość. Ogromny pożar trawi katedrę Notre Dam, przerażające nagranie (VIDEO) Źródło: Fot. Twitter/Draser Rush

Katedra Notre Dame w Paryżu stoi w ogniu. Właśnie w mediach pojawiła się wstrząsająca informacja, w którą nie może uwierzyć cały świat. Płonie jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych zabytków Paryża.

Katedra Notre Dame to z pewnością jedna z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych katedr na całym świecie. Dzięki legendarnej powieści "Dzwonnik z Notre Dame" słyszał o niej cały świat, a teraz pojawiła się przerażająca informacja. Zgodnie z najnowszymi informacjami opublikowanymi przez międzynarodowe media, perła Paryża stanęła w ogniu. 

W mediach społecznościowych pojawiły się przerażające nagrania, na których widać, jak katedra Notre Dame trawiona jest przez ogień. Internauci nie mogą uwierzyć, że to się naprawdę dzieje. 

Płonie katedra Notre-Dame

Jak podaje "Reuters", niedawno na dachu katedry rozpoczęły się prace związane z jego renowacją. Na opublikowanych nagraniach oraz fotografiach widać kłęby czarnego dymu unoszące się znad budynku. 

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez "TVN24", rzecznik miał poinformować media, że straż pożarna walczy z płomieniami, wciąż nie udostępniono jednak informacji, jak poważna jest skala pożaru i w jakim stanie znajduje się teraz katedra Notre Dame. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIA

Zgodnie z przekazywanymi informacjami, renowacji podlegać miały posągi wieńczące dach budynku. Strażacy nieoficjalnie podali, iż pożar mógł mieć "potencjalny związek" z tymi pracami, żaden z ekspertów jednak jeszcze tych słów nie potwierdził. 

- Straszny pożar w katedrze Notre Dame. Proszę wszystkich o poszanowanie zasad bezpieczeństwa - napisała na Twitterze burmistrz Paryża, Anne Hidalgo. 

W mediach wciąż nie ma również informacji o ofiarach wypadku, choć pojawiły się nieoficjalne pogłoski, że na jednym z nagrań na dachu widać ludzi. Przez całą sytuację Emmanuel Macron odwołał zaplanowane wystąpienie, w którym poruszać miał wyniki krajowej debaty. 

Internauci nie wierzą, że to się dzieje. Wszyscy są zdruzgotani

Pod opublikowanymi w mediach społecznościowych filmach i zdjęciach natychmiast pojawiły się tysiące komentarzy oraz reakcji. Wszyscy są zdruzgotani całym zdarzeniem i nie mogą uwierzyć, że jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Paryża właśnie stoi w ogniu. 

- To niemożliwe! To symbol, to legenda, to historia. Prawdziwa tragedia - pisze internauta. 

- Nie, jak można było do tego dopuścić?! - dodaje kolejna osoba. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy są w szoku. Takiego zachowania po Andrzeju Dudzie nikt się nie spodziewał. Nawet Tomasz Lis nie krył ZACHWYTU!
  2. Największa tajemnica Wodeckiego wyszła na jaw dopiero po jego śmierci! Wiele osób nie uwierzy, że muzyk mógł zrobić coś takiego
  3. Wiemy, jaką fortunę zgarnie dziecko Meghan Markle. To naprawdę zatrważająca suma
  4. Biedronka znów przygotowała petardę dla dzieci. Klienci będą się o to zabijać!
  5. Żona Waldusia z "Kiepskich" w rozpaczy. Twierdzi, że aktor chce ją zniszczyć, oprócz tego żąda od niej alimentów
  6. Lekarze twierdzili, że nie ma dla niego wolnego łóżka w szpitalu. Nie żyje Marcin

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News