Katastrofalne wiadomości dla PiS. W tym zestawieniu przegrywa z opozycją

Katastrofalne wiadomości dla PiS. W tym zestawieniu przegrywa z opozycją

Brak poparcia wobec Donalda Tuska w wyborach na przewodniczącego Rady Europejskiej okazał się dla PiS wizerunkową katastrofą. Nie dość bowiem, że polski rząd całkowicie odizolował się od reszty Unii Europejskiej, ale także utracił poparcie wśród Polaków. Jak się okazuje, szczególnie wśród aktywnych użytkowników portali społecznościowych.

Od wygranych przez PiS wyborów nie zdarzyło się, by partia przegrała sondaż. Zawsze, z mniejszą lub większą przewagą, pozostawała nad innymi ugrupowaniami. Ta dobra passa skończyła się jednak po politycznym zamieszaniu związanym z wyborem przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Ta porażka polskiego rządu urosła w Europie do rangi symbolu.

Teraz wiadomo już, jak cała sytuacja odbiła się na opinii potencjalnych wyborców. Portal politykawsieci.pl zbadał relację między treściami udostępnianymi przez poszczególne partie i odzewem ze strony internautów na portalach społecznościowych. I tutaj, po raz pierwszy, PO wygrało z rządzącą partią PiS.

Jak się więc okazuje, brak poparcia dla Donalda Tuska był gorszą decyzją, niż szefowie ugrupowania mogli się spodziewać. Sytuacja ta może się bowiem przerodzić w początek znaczącego wzrostu w sondażach opozycji.

fot. politykawsieci.pl fot. politykawsieci.pl fot. politykawsieci.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News