Katastrofa! Zawalił się tunel z odpadami radioaktywnymi
Wiadomości Pikio - 9 Maja 2017

Katastrofa! Zawalił się tunel z odpadami radioaktywnymi

W kompleksie nuklearnym w Stanach Zjednoczonych doszło do bardzo niebezpiecznego wypadku. Zawalił się tunel zawierający odpady radioaktywne.

Do zdarzenia doszło na terenie w kompleksu Hanford Nuclear Reservation w stanie Waszyngton. Wypadek miał miejsce w, obecnie zamkniętym, obiekcie PUREX, który stanowił część krajowego programu produkcji broni nuklearnej. Ze wstępnych informacji podawanych przez media wiemy, że nikt nie ucierpiał w wyniku wypadku. Na miejscu nie było pracowników, ale osoby znajdujące się w pobliżu zostały ewakuowane. Na chwilę obecną nie wiadomo czy doszło do wycieku materiałów promieniotwórczych. W Hanford wywarzano pluton, dzięki któremu możliwe było konstruowanie broni nuklearnej. Aktualnie miejsce jest największym składem odpadów radioaktywnych. Na w okolicy zdarzenia ogłoszono stan wyjątkowy. Część osób znajdujących się w pobliżu kompleksu, której nie ewakuowano, została poproszona o pozostanie w pomieszczeniach.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News