Katastrofa! Zapłacimy 3 miliony złotych za złodziejstwo bezwzględnego komornika

Katastrofa! Zapłacimy 3 miliony złotych za złodziejstwo bezwzględnego komornika Źródło: źródło: flickr.com, trimtimes.com

Hurtownia opon Wiktora Chruściela przez lata działała bardzo prężnie i zapewniała właścicielowi i jego rodzinie dobrobyt. Niestety, 7 lat temu firmę dotknął kryzys. Utrata płynności finansowej była potężnym ciosem. Wtedy z pomocą przyszedł Sebastian Sz., komornik.

Mężczyzna zapewnił Chruściela, że pomoże mu z jego długami. Komornik miał odkupić od przedsiębiorcy część majątku, a z uzyskanych przez Chruściela pieniędzy, ten miał dalej prowadzić swoją działalność. Niestety, kiedy komornik zjawił się w firmie Chruściela z biegłymi, okazało się, że to wszystko blef. - Komornik z biegłymi sadowymi wycenili mój majątek tak, jakby były to śmieci. Operaty opiewały nawet na zero złotych - żali się mężczyzna. Działania komornika trwały całe lata. W ciągu tego czasu Sz. zdołał nie tylko ograbić z majątku Chruściela, ale także rozbić jego rodzinę i zmusić Polaka do pracy za granicą. Działalność komornika ukrócił dopiero mecenas Lech Obara, któremu udało się zaciągnąć Sebastiana Sz. przed sąd, gdzie został skazany na 2,5 roku więzienia. Niestety, komornik zniknął i nie zostawił po sobie nic. W tym wypadku Obara zwróci się w imieniu Chruściela do Skarbu Państwa po miliony złotych odszkodowania. Komornik, choć działał nielegalnie, był przez cały czas urzędnikiem państwowym. Za jego złodziejstwo zapłacą więc wszyscy Polacy. - Nie mam wyjścia i muszę pozwać Skarb Państwa, za działalność komornika, a to oznacza, że za jego przestępczą działalność zapłacą podatnicy, czyli zwyczajni Polacy. Komornik z godłem w pieczęci jest na mocy prawa urzędnikiem i za niego odpowiada państwo polskie - mówi Obara.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News