KATASTROFA w ośrodku nuklearnym! Ewakuacja w CAŁYM kraju, kilkaset osób nie żyje

KATASTROFA w ośrodku nuklearnym! Ewakuacja w CAŁYM kraju, kilkaset osób nie żyje Źródło:

W Korei Północnej doszło do przerażającej tragedii. Kilkaset osób zginęło w wyniku katastrofy w ośrodku nuklearnym. Możliwe skażenie radioaktywne.

Do zdarzenia doszło w Korei Północnej w podziemnym ośrodku nuklearnym Punggye-ri. Pod ziemią zawalił się tunel prowadzący na teren badań. Z pierwszych informacji wynika, że ponad 200 osób nie żyje. 100 osób zostało uwięzionych, gdy tunel się zawalił. Możliwe jest skażenie promieniotwórcze, a reżim Kim Dzong Una za wszelką cenę próbował to ukryć. Nie wiadomo, kiedy dokładnie doszło do tragedii.

Były ostrzeżenia

Ośrodek Punggye-ri to miasto w północno-wschodnim rejonie Korei Północnej. Jest bardzo ważnym miejscem dla reżimu Kim Dzong Una. To tam miały zostać przeprowadzone wszystkie dotychczasowe próby atomowe. Co jest interesujące w tym wypadku, chińscy uczeni już dawno ostrzegali, że góra, pod którą przeprowadzane były próby nuklearne, może się zapaść i dojdzie do katastrofy. A to z kolei może doprowadzić do radioaktywnego skażenia sąsiadujących z Koreą państw.

Ewakuacja

Już wcześniej dochodziły do nas informacje o ewakuacji mieszkańców na terenie całej Korei Północnej do schronów i bunkrów. Do tej pory myśleliśmy jednak, że są one związane z ćwiczeniami lub przygotowaniem na ewentualną wojnę ze Stanami Zjednoczonymi. Teraz wiadomo, że jest to efekt katastrofy w ośrodku nuklearnym. Źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News