Nowe wiadomości po katastrofie w czeskiej kopalni. Wydobyto ciała ofiar
Bartłomiej Chudy - 23 Grudnia 2018

Nowe wiadomości po katastrofie w czeskiej kopalni. Wydobyto ciała ofiar

Katastrofa w kopalni w czeskiej Karwinie wstrząsnęła naszym krajem. Rodziny 12 zmarłych polskich górników przeżyją najbardziej koszmarne święta, jakie można sobie wyobrazić. Obsłudze ratowniczej udało się na ten moment wydobyć jedynie część ciał ofiar. 

Katastrofa w kopalni to jedno z najgorszych możliwych wyobrażeń górników. Wybuch trującego metanu kilkaset metrów pod powierzchnią ziemi urzeczywistnił ten koszmar.

Wydobyli część ofiar. Katastrofa w kopalni wstrząsnęła Polską

Tragedia jest bolesna dla polskich rodzin. Dwunastu rodaków pracowało w czeskim Karwinie na głębokości 800 metrów pod ziemią. Nie wrócili już na powierzchnię. Dopiero dziś ekipa identyfikująca szczątki wydobyła je, by można było przeprowadzić pogrzeby. Jak poinformował polskie media rzecznik koncernu OKD, właściciela kopalni w Karwinie, ratownicy zeszli dziś tuż przed południem na miejsce katastrofy po uprzedniej analizie stanu powietrza. Udało im się wyłonić i wydobyć na powierzchnię ciała 3 polskich górników. Ivo Czelechovsky, rzecznik OKD dodał, że trwa "procedura identyfikacji" wydobytych na powierzchnię. Nie wiadomo na ten moment co ze zwłokami pozostałych górników, którzy zginęli przez wybuch metanu. Media poinformowały też, że akcji ratowniczej nie udało rozciągnąć się na kolejne wyrobiska. Na dole panuje bowiem wciąż wysoka temperatura i stężenie gazów grożące kolejnym wybuchem. - Sztab akcji ratowniczej zdecydował, że zagrożony rejon zostanie otamowany, czyli odcięty od pozostałych wyrobisk specjalnymi tamami.Tamy jeszcze dziś mają pozostać zamknięte - czytamy w Wirtualnej Polsce. Na obecnym moment nie wiadomo, kiedy ratownicy będą mogli rozpoznać kolejną przestrzeń, gdzie znajdują się zwłoki ofiar. Samo dogaszanie pożaru może potrwać tydzień.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Agnieszka OsieckaCo Osiecka powiedziała przed śmiercią? Ostatnie słowa znanych ludzi [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Przypomnijmy - w czwartek popołudniu w kopalni nieopodal czeskiej Karwiny wybuchł metan. Zabił on 13 pracujących na szychcie górników - 12 Polaków i 1 Czecha. Dwóch polskich pracowników przeżyło wybuch. Tuż po wybuchu zostali przetransportowani do szpitala w Ostrawie. Stan jednego z nich jest określany jako krytyczny. Fatalne wydarzenie z Karwiny wpłynęło na decyzję prezydenta Andrzeja Dudy, który ogłosił z tego powodu żałobę narodową. Obowiązuje ona przez cały dzisiejszy dzień.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ojciec tragicznie zmarłego górnika nie wytrzymał. „Węgiel się tylko liczy, życie macie w du*ie!”
  2. Mamy informacje o stanie polskich górników po wypadku w Czechach. To prawdziwy cud
  3. Jackowski widział przyszłość Morawieckiego! Wstrząsająca afera wybuchnie lada chwila
  4. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
  5. Tragedia w kopalni na Śląsku! Kilkanaście ofiar, trwa dramatyczna walka z czasem
skolimowskakamila14 gwiazd sportu, które odeszły zbyt wcześnie [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News