Katastrofa smoleńska, pomimo upływu lat, wciąż wywołuje wiele kontrowersji. Teraz wyszły na jaw zdjęcia, które wiele osób mogą wprost oburzyć. Są to fotografie zrobione tuż po tragedii. Można tam dostrzec masę nieścisłości.

Od katastrofy, w której zginęło aż 96 Polaków, wśród których byli najważniejsi politycy i dowódcy wojskowi, minęło już ponad 8 lat. Wciąż jednak nie jest znana do końca przyczyna tego tragicznego zdarzenia. Powstało na ten temat wiele teorii, które zmieniały się niczym w kalejdoskopie.

Teraz w Internecie można odnaleźć zdjęcia wykonane tuż po katastrofie, które ujawniają, jak wyglądały prace służb rosyjskich na miejscu zdarzenia. Fotografie wywołały falę oburzenia wśród internautów.

Katastrofa smoleńska: wyciekły kolejne zdjęcia

Na jednym z fotografii widać strażaka w swoim uniformie na tle wraku samolotu. Jednak za szczątkami maszyny dostrzec można osoby w cywilnych ubraniach, które zbierają coś z ziemi. Widać, że nie śpieszy im się i chcą swoją pracę wykonać pieczołowicie. Dodatkowo sam strażak zupełnie nie przejmuje się ich obecnością i po prostu sobie stoi.

Na innych zdjęciach widać również służby zabezpieczające całe miejsce katastrofy, o których mowa była w raporcie MAK. Przeczytać tam możemy o policji i służbach lokalnych, jednak nie wspomina się o członkach tzw. Specnazu.

Duże kontrowersje wzbudziła również fotografia „dynamicznej” akcji ratunkowej, na której widać strażaków, którzy na spokojnie gaszą ogień, podziwiając przyrodę dookoła. Widać także służby przeszukujące krzaki, w których aż roi się od funkcjonariuszy. Czyżby coś tam znaleźli?

Czy sprawa katastrofy zostanie wyjaśniona?

Prace komisji ds. katastrofy smoleńskiej i podkomisji cały czas trwają. Antoni Macierewicz co jakiś czas donosi o kolejnych szokujących odkryciach, ale na ostateczne wyniki przyjdzie nam jeszcze poczekać. Wiele osób uważa jednak ich pracę za bezcelową z tego względu, że jeżeli Rosja chciałaby coś ukryć, to miała wystarczająco dużo czasu, żeby to zrobić.

screen salon24.pl
screen salon24.pl
screen salon24.pl
screen salon24.pl

ZOBACZ TAŻE:

  1. Dlatego Kaczyński nie lubi Dudy? Wszystko przez Agatę Dudę
  2. Dramat współpracownicy Kaczyńskiego. Szkalują ją za „esbecką rodzinę”, będą pozwy dla hejterów
  3. Opozycja staje w obronie Agaty Dudy! Żądają dla niej wysokiego wynagrodzenia

Ku pamięci: Straciliśmy ich pod Smoleńskiem [ZDJĘCIA]


Największe awantury w polskim Sejmie [ZDJĘCIA]

źródło: salon24.pl