Cała Polska patrzy z niedowierzaniem. Historyczny zwrot ws. oddania wraku Tupolewa!

Cała Polska patrzy z niedowierzaniem. Historyczny zwrot ws. oddania wraku Tupolewa!

Smoleńsk już od 8 lat dzieli Polaków. Kością niezgody pozostaje nie tylko jej przebieg i konsekwencje dla państwa, ale również spoczywający w Rosji wrak Tupolewa. Rząd właśnie zmienił zdanie w jego o 180 stopni!

Prowadzone przez komisję Antoniego Macierewicza ds. ponownego zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej śledztwo, nie idzie po myśli byłego szefa MON. Brak jest wystarczającego poparcia tezy o zamachu, a informacje o wybuchu na pokładzie prezydenckiego samolotu nie zostały potwierdzone wiarygodnymi wynikami badań. Problemem pozostaje również wrak Tu-154M, który nadal znajduje się w Smoleńsku, gdzie powoli niszczeje pod wpływem warunków atmosferycznych. Starania o odzyskanie resztek maszyny były jedną z ważniejszych zapowiedzi Zjednoczonej Prawicy. Priorytetowa sprawa powoli schodziła na dalszy plan, by ostatecznie zostać przełożoną w czasie na nieokreślony termin. Deklaracja, która padła w tej sprawie z ust wiceministra kultury, mocno zadziwiła wyborców PiS.

Nagły zwrot! Smoleńsk już nie jest ważny dla PiS

O ile śledztwo Macierewicza będzie nadal trwało, to wciąż będzie się ono opierać na komputerowych modelach i mało wiarygodnych opiniach. Wszystko dlatego, że najwyraźniej rząd zrezygnował ze ściągania wraku Tupolewa do Polski. Przedsięwzięcie to jest trudne nie tylko z powodów logistycznych, ale przede wszystkim politycznych. Wyraz obawom i niemocy władz dał wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. Podczas spotkania z wyborcami w ramach kampanii "Polska jest jedna" powiedział, że obstrukcję w procesie ściągania maszyny powoduje strona rosyjska i trudno będzie to zmienić. Stwierdził, że Smoleńsk i rozwiązanie zagadki z nią związanej muszą zostać odłożone do czasu zmiany na Kremlu. Nie są to słowa, które chcieli usłyszeć sympatycy PiS zebrani w Łęcznej. - Aby odzyskać wrak Tu-154, musimy poczekać na zmianę sytuacji w Rosji. Póki tym państwem rządzi "elita", która w 70 proc. składa się z dawnych sowieckich siłowników, czyli po prostu kagiebistów, to my się w żadnej sprawie nie dogadamy. Oni nam po prostu zgody nie dadzą, a na siłę tego nie będziemy robić - powiedział Sellin. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Sprawdzili co u Trynkiewicza. Zwyrodniałe zachowanie mordercy i pedofila
  2. To ona zastąpi Gersdorf! Przyłapano ją z Ziobrą
  3. 3 miliony dzieci bez 500 plus. Wszyscy tracą świadczenie od rządu
  4. Profilaktyka przeciwpasożytnicza. Kleszcze żywcem zjadały tego psa
  5. Różowa trumna – plażowy hit sezonu
Fragment wraku Tupolewa niedługo po katastrofie. Fot. Wikipedia.org Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. Fot. Wikipedia.org źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News