Sensacyjne doniesienia ws. katastrofy smoleńskiej! PiS przechodzi do działania

Sensacyjne doniesienia ws. katastrofy smoleńskiej! PiS przechodzi do działania

Katastrofa smoleńska była wydarzeniem, które realnie wstrząsnęło światową opinią publiczną. Chociaż od jej czasu minęło już ponad 8 lat, wrak rządowego samolotu wciąż nie został przetransportowany do Polski. Rząd PiS nie zamierza jednak odpuścić w tej dyplomatycznej walce o wyjaśnienie przyczyny śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego i 95 innych osób.

Katastrofa smoleńska, do której doszło 10 kwietnia 2010 roku, do dziś stanowi przedmiot gigantycznych kontrowersji zarówno na poziomie politycznym, jak i społecznym. Ogromna część polskiej opinii publicznej jest bowiem przekonana, że do wypadku doszło wskutek zaplanowanego zamachu na życie ważnych osobistości państwowych.

Katastrofa smoleńska to był zamach? Polska walczy o zwrot wraku tupolewa

Skrajne emocje podsyca dodatkowo fakt, iż wrak rządowego tupolewa, którym podróżował prezydent Lech Kaczyński, jego żona oraz 94 innych osób wciąż nie trafił na terytorium Polski. Ten aspekt sprawy wyraźnie zbulwersował także Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy. 12 października tego roku gremium przyjęło więc specjalną rezolucję, wzywającą stronę rosyjską do zwrócenia wszystkich fragmentów maszyny polskim ekspertom, aby mogli je zbadać. Jak przekazali dziś mediom przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Jacek Czaputowicz spotkał się w Strasburgu z sekretarzem generalnym Rady Europy, Thorbjoernem Jaglandem. Politycy podjęli wiele palących tematów, jednak członek Rady Ministrów zdecydował się podkreślić także wagę, jaką strona polska przykłada do znaczenia rezolucji ws. katastrofy smoleńskiej. - Mam nadzieję, że strona rosyjska rozpocznie z nami i mediatorem wyznaczonym przez Radę Europy prace nad implementacją rezolucji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy dotyczącego zwrotu Polsce wraku rozbitego pod Smoleńskiem samolotu Tu-154M - powiedział oficjalnie Jacek Czaputowicz podczas dzisiejszej wizyty w Strasburgu. - Mam nadzieję, że strona rosyjska w dojrzały sposób podejdzie w końcu do tej sprawy i rozpocznie z nami i mediatorem wyznaczonym przez Radę Europy prace nad implementacją tej rezolucji - dodał stanowczo polityk, udowadniając, że przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy nie zamierzają odpuścić.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zaskakujące doniesienia ze Strasburga! Czaputowicz coraz mocniej naciska na Rosję

Prawo i Sprawiedliwość ponownie przystępuje więc do prawdziwej politycznej ofensywy, która ma doprowadzić do zwrócenia stronie polskiej kontrowersyjnego wraku. Najbardziej zainteresowany tym scenariuszem jest oczywiście Jarosław Kaczyński, którego brat zginął w katastrofie. Sprawa zajmuje także Antoniego Macierewicza, stojącego na czele tzw. podkomisji smoleńskiej, pracującej nad udowodnieniem tezy o zamachu na życie prezydenta oraz jego współpracowników.Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaczęli sypać! Druzgocący wyciek o Agacie Dudzie, prawda jest wstrząsająca
  2. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!
  3. Krzysztof Jackowski opinie. Czy jego przepowiednie naprawdę się spełniają?
  4. Znaki zodiaku i ich zwierzęta. Jaki pupil pasuje do ciebie?
  5. Wnuczka Leszka Millera okrutnie skrzywdzona. Bała się patrzeć na siebie w lustrze
Następny artykuł