Katastrofa smoleńska okazała się prawdziwym szokiem nie tylko dla polskiej, ale także ogólnoświatowej opinii publicznej. Wielu zwolenników Lecha Kaczyńskiego bardzo szybko obarczyło winą za tragedię Rosjan, a w internecie lansowano teorię o rzekomym zamachu. Co ciekawe, światło dzienne ujrzały właśnie zaskakujące fakty, które wmieszały w sprawę… Amerykanów.

John Schindler, który w przeszłości pełnił funkcję analityka Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, opublikował na łamach portalu Observer.com zaskakujący tekst na temat katastrofy smoleńskiej. Ekspert opisał w nim zarówno oficjalną wersję zdarzeń, jak i szczegóły ustaleń tzw. podkomisji smoleńskiej pod wodzą Antoniego Macierewicza.

Zaskakujący komentarz amerykańskiego eksperta

Co ciekawe, Schindler wyliczył także sytuacje, które mogą wskazywać na nieczyste zachowania ze strony Rosjan. Wymienił między innymi konfiskowanie rzeczy ofiar, które znaleziono na miejscu katastrofy oraz niechęć wobec zwrotu wraku rządowego samolotu Polsce.

Nikt nie spodziewał się chyba jednak, że ekspert wmiesza niejako w tę trudną sprawę także Amerykanów. Skomentował bowiem ich stosunek do katastrofy oraz posiadane przez nich informacje.

Katastrofa smoleńska oczami Amerykanów

– Amerykańscy szpiedzy, tak jak Warszawa, zawsze wiedzieli, że Rosjanie kłamią w sprawie katastrofy – wyjawił Schindler.

– Niemiecki wywiad też zdaje się znać tę paskudną prawdę – dodał także ekspert.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jaruzelska ujawnia kulisy śmierci ojca. Pod koniec odwiedzili go wrogowie
  2. Tomasz Komenda nie wytrzymał! Wskazał dziennikarza, który NISZCZYŁ go przez 18 lat
  3. Wszyscy polscy katolicy pogrążyli się w żałobie. Zmarł ich bohater

Czy wierzysz w teorię o zamachu w Smoleńsku?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Ku pamięci: Straciliśmy ich pod Smoleńskiem [ZDJĘCIA]


Internauci POTWORNIE szydzą z pomnika smoleńskiego [MEMY]