Po 9 latach prokuratura wskazała winnego katastrofy w Smoleńsku. Znamy nazwisko

Po 9 latach prokuratura wskazała winnego katastrofy w Smoleńsku. Znamy nazwisko Źródło: .

Katastrofa smoleńska, jaka miała miejsce 9 lat temu, wywołała społeczny podział, a rodziny ofiar do dziś muszą się zmierzyć z potwornym cierpieniem. Lata pracy nad analizą wszelkich czynników doprowadziły dziś śledczych do postawienia jasnej tezy. Jest nazwisko "winnego".

Katastrofa smoleńska od 9 lat stawia więcej pytań niż daje odpowiedzi. Wypadek, który regularnie był przedmiotem medialnej burzy, nierzadko wiązał się z szeregiem emocji i nieprawdopodobnymi teoriami. Właśnie poinformowano o nazwisku, które miało mieć bezpośredni wpływ na tragiczny przebieg lotu.

Katastrofa smoleńska i winny? Zaskakująca decyzja prokuratury 

Zgodnie z informacjami, jakie w mediach społecznościowych właśnie zamieścił PAP, prokuratura przedstawiła zarzuty Tomaszowi Arabskiemu - byłemu szefowi Kancelarii Prezesa Ministrów. Uzasadnieniem miał być fakt, że to właśnie on był odpowiedzialny za organizację lotu Tupolewa. Okazuje się, że wnioskowano o 1,5 roku pozbawienia wolności.

- Prokurator zawnioskował o karę 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata dla b. szefa KPRM Tomasza Arabskiego ws. organizacji lotu do Smoleńska 10 kwietnia 2010 r. - pojawiło się na Twitterze Polskiej Agencji Prasowej.

Medialna burza wokół decyzji prokuratury

Informacja, jaka znalazła się w uzasadnieniu okazała się dla wielu niejasna. Okazuje się, że postać Arabskiego w ocenie Polaków nie jest związana w żaden sposób z ewentualną tragedią do jakiej doszło w Smoleńsku. Najmocniej dziś społeczni komentatorzy dają upust swoim emocjom w mediach społecznościowych.

- To jest kpina z prawa - pojawia się pod informacją PAP-u.

- Ciekawe ile pierdla dostanie Sasin za organizację lotu - pojawia się dalej.

Inni natomiast jasno zaznaczają, że wnioskowanie o karę w zawieszeniu jest niesłuszne.

Tomasz Arabski w 2010 roku

Kontrowersyjna dziś postać Tomasza Arabskiego wywołuje wciąż wiele emocji. Wszystko za sprawą zarzutów, jakie od wielu lat kierowane są w stronę polityka. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

- Polscy piloci nie mieli aktualnej dokumentacji lotniska, m.in. kart podejścia do lądowania. Nie powinni lądować na tym lotnisku, co najważniejsze, gdyż lotnisko Smoleńsk było lotniskiem nieczynnym i zgodnie z obowiązującym wówczas prawem (...) nie mogło być brane (pod uwagę - PAP) jako lotnisko lądowania samolotu z prezydentem na pokładzie - mówili prokuratorzy podczas procesu przeciwko Arabskiemu.

Okazuje się, że oprócz Arabskiego wyznaczono jeszcze 4 osoby, które miały w bezpośredni sposób być związane z błędami podczas organizacji przelotu. Zgodnie z mową śledczych - lotnisko w Smoleńsku nie spełniało polskich norm prawnych w rozumieniu lotniska i żadne lądowanie nie powinno być w tym miejscu planowane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polak pobił 80-letnią mamę. Powód, dla którego to zrobił, doprowadza do płaczu
  2. Co studiowała Beata Szydło? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie! Ta informacja zwali was z nóg!
  3. Jak mieszka Agata Duda z mężem? Widok nieziemskich luksusów wbija w ziemię (Zdjęcia)
  4. Wiadomo już, jak skończy się "M jak miłość". Dla wielu widzów będzie to ciężkim szokiem
  5. Skandal rozrywa Wielką Brytanię. Media poinformowały, że książę Harry NIE JEST ojcem dziecka Meghan Markle
  6. Nie żyje jedna z głównych bohaterek serialu "Przyjaciółki". Wstrząsająca, nagła śmierć

źródło: PAP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News