O co chodzi? Kolejne taśmy ujawnione: "Drugi zamach smoleński"

O co chodzi? Kolejne taśmy ujawnione: "Drugi zamach smoleński"

Katastrofa smoleńska wciąż jest drażliwym tematem, który często traktowany jest w naszym kraju jako swoiste połączenie kultu z tematem tabu. Niedawno zrobiło się głośno o ujawnionych taśmach Morawieckiego, teraz na jaw wyszły kolejne, w których padają słowa dotyczące drugiego zamachu smoleńskiego. 

Katastrofa smoleńska podzieliła miliony Polaków wiele lat temu. Mówiło się o niej tygodniami, a mimo to temat wciąż nie został wyczerpany. Teraz światło dzienne ujrzały kolejne nagrania ze słynnej restauracji "Sowa i Przyjaciele", w których poruszony został temat drugiego zamachu smoleńskiego.

Ujawniono nowe taśmy

TVP Info właśnie postanowiło ujawnić nową taśmę nagraną w sławnej restauracji "Sowa i Przyjaciele". Rozmowy odbyć się miały 11 lipca 2013 roku, kiedy to Platforma Obywatelska miała poważny problem wizerunkowy. To właśnie wtedy doszło do zabrania Polakom 150 mld złotych z OFE i wpłaceniu ich do ZUS-u. Nagranie ujawnia, dlaczego taka sytuacja miała miejsce. Wypowiadający się mężczyzna to były minister transportu, Sławomir Nowak. - To by się dało dobrze sprzedać, gdyby Vincent powiedział „w związku z tym, że nie musimy tyle dopłacać teraz już do OFE, zobaczcie na ile pieniędzy nam teraz wystarczy, inwestycje tu, tamto, owamto, zrobimy to”… - mówił polityk. Osoba, z którą rozmawiał zwróciła jednak uwagę, że jak na razie pomysł jest jednak niemożliwy do zrealizowania, gdyż priorytetem jest załatanie wielkiej dziury w budżecie.

Katastrofa smoleńska w taśmach z "Sowy"

Jak się okazało, były minister rozmyślał nad tym, jak w subtelny sposób można odciągnąć uwagę mediów od problemów PO. Jego rozmówca natomiast komentuje to, jak PiS traktuje dziennikarzy. - My jesteśmy w sytuacji, w której wiesz, media nas gonią a my wyrzucamy z ręki, wiesz, piłeczkę i mówimy „ku*wa, tak się z tydzień zainteresują ta piłeczką”. I ten lew gdzieś tam biegnie w bok, weźmie pogryzie tą piłeczkę i za tydzień znowu do nas wraca, a my znowu wyrzucamy buta tym razem - opowiada uczestnik rozmowy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Dalej Nowak prezentuje swój pomysł: - To trzeba wojnę w Albanii wywołać, no. (…) To tylko takie istotne rzeczy dzisiaj mogłyby przesterować jakoś… (…) Drugi zamach smoleński! Warto zwrócić również uwagę na to, że zarówno taśmy mające ośmieszyć Mateusza Morawieckiego, jak i te stawiające w złym świetle PO publikowane są teraz - kilka dni przed wyborami parlamentarnymi, w których obie partie wyjątkowo zażarcie walczą o głosy wyborców i próbują zaprezentować się z jak najlepszej perspektywy. Ciężko nie uznać tej sytuacji za wyjątkowo niestandardową, polityczną grę, w której celem jest pozbawienie przeciwników poparcia.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Kolumna Andrzeja Dudy potrąciła malutkie dziecko!
  2. Oszaleli! PiS: To dziecko jechało za szybko, a nie my
  3. Słowacka policja udostępniła ZDJĘCIA i wizerunki polskich kierowców odpowiedzialnych za wypadek!
Następny artykuł