Dramat wdowy smoleńskiej. Bardzo smutne

Dramat wdowy smoleńskiej. Bardzo smutne

Katastrofa smoleńska w naszym kraju cały czas jest bardzo delikatnym i drażliwym tematem. Jedna z wdów smoleńskich opowiedziała o swoim dramacie, który wywołał polski rząd.

Katastrofa smoleńska według rządu PiS cały czas nie została rozwiązana. Według nich powodem nie był wypadek, a przeprowadzony zamach, w który zaangażowanych było wiele osób, a w tym również polscy politycy. Dla niektórych dążenie do potwierdzenia swoich domysłów i teorii stało się wręcz obsesją, w której nie liczono się nawet z uczuciami rodzin, które przecież straciły w niej swoich bliskich. Jedna z wdów postanowiła opowiedzieć o swoim koszmarze.

Katastrofa smoleńska: prawda o ekshumacjach

Teoria o wybuchu na pokładzie samolotu prezydenckiego nadal jest żywa i sprawdzana przez dwie osobne komisje. Przewodniczącym jednej z nich jest Antoni Macierewicz, który wielokrotnie zmieniał swoje zdanie, jeżeli chodzi o przyczyny tragedii. Ostatecznie ciągłe dążenie do udowodnienia tych doniesień doprowadziły od przeprowadzenia ekshumacji wszystkich ciał ofiar. Problem w tym, że część rodzin smoleńskich nie wyraziło na to zgody, jednak rząd postanowił się nie przejmować takim drobnym szczegółem. Jedną z osób, które nie chciały zgodzić się na ekshumacje, jest Małgorzata Rybicka, która zgłosiła sprawę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Kobieta ostatecznie wygrała proces i zostało jej przyznane 16 tysięcy euro odszkodowania, ale wdowa przyznaje, że jest to gorzkie zwycięstwo.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Rybnicka zaznaczyła, że przez to jej rodzina musiała raz jeszcze przeżywać żałobę, która była dla nich bardzo ciężkim przeżyciem. Podczas składania skargi nie chodziło jej o pieniądze, ale o uniemożliwienie ekshumacji ciała męża. Wdowa będzie się domagać, aby osoby odpowiedzialne za to zostały pociągnięte do odpowiedzialności. Dodatkowo według niej odszkodowanie nie powinno być wypłacane z pieniędzy podatników, a z kieszeni osób, które doprowadziły do ekshumacji ciał. Dodaje również, że śledztwa przedłużają się specjalnie tylko i wyłącznie z celów politycznych, ponieważ przyczyny katastrofy zostały już dawno wyjaśnione. - Moim zdaniem o to właśnie chodzi. We właściwym momencie będzie można sprawę 'odgrzać' i znowu politycznie wykorzystać - powiedziała.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Na co zmarła Kora? PRZERAŻAJĄCA choroba zabija 140 000 kobiet rocznie
  2. NIGDY nie zgadniesz, kim jest facet Omeny Mensah! To znany miliarder
  3. PiS wykorzystuje śmierć nastolatek z Koszalina? Internauci są na nich wściekli
  4. Tylko u nas! Ponad MILION publicznych pieniędzy dla firmy. Wiceprezesem jest córka…
  5. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News