Duda ze łzami w oczach: "Byłem zdruzgotany, rozbity"

Duda ze łzami w oczach: "Byłem zdruzgotany, rozbity" Źródło: screen youtube.com/FAKT24.PL

Katastrofa smoleńska, mimo upływu lat, nadal wywołuje u wielu osób bardzo silne emocje. Dotyczy to zarówno zwykłych obywateli, jak i polityków. Tym razem o swoich odczuciach po tych tragicznych wydarzeniach opowiedział prezydent Andrzej Duda.

Katastrofa smoleńska dla wielu osób nie została jeszcze rozwiązana, a jej temat nadal pozostaje otwarty. Inni natomiast uważają, że jest to pogoń za spiskowymi teoriami, których nie brakuje w dzisiejszych czasach. Jednak niezależnie od zajmowanego stanowiska w tej sprawie, nie podlega dyskusji, że jest to jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii naszego kraju. Informacja o katastrofie prezydenckiego samolotu wstrząsnęła niemalże całym krajem, a wiele osób do dziś się po niej nie pozbierała.

Andrzej Duda opowiedział o tym, jak wpłynęła na niego katastrofa smoleńska

Bez wątpienia temat katastrofy smoleńskiej będzie obecny w polskich mediach oraz polityce jeszcze przez długie lata. Widać to doskonale nawet teraz, gdyż od tego tragicznego dnia minęło już prawie 9 lat, a mimo to echa tych wydarzeń nie cichną, a wręcz przeciwnie.

Również dla Andrzeja Dudy był to bardzo trudny okres. Prezydent podczas uroczystości wręczenia sztandaru Pułkowi Reprezentacyjnemu Wojska Polskiego wrócił wspomnieniami właśnie do tamtych potwornych chwil. Prezydent nie krył swoich emocji, które mu wtedy towarzyszyły i wprost opowiedział, jak się wtedy czuł.

 - Pamiętam tamten 13 kwietnia sprzed lat w Moskwie, gdy jadąc z moskiewskiego prosektorium jako minister towarzyszący trumnie ze zwłokami Pani Prezydentowej Marii Kaczyńskiej - zdruzgotany i kompletnie rozbity - dojechałem na moskiewskie lotnisko z rosyjskimi żołnierzami, którzy eskortowali trumnę. I tam stała nasza Jednostka Reprezentacyjna. Piękna jak ze snu! Dziękuję Wam za to. Nigdy Wam tego nie zapomnę - mówił Andrzej Duda.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prezydent nie krył również swojego zachwytu odnośnie do postawy prezentowanej przez pułk. Swoją ocenę opierał na podróżach po całym świecie, podczas których widział inne tego typu formacje wojskowe.

 - Nie mam żadnych wątpliwości, że jesteście absolutnie jedną z najpiękniejszych i najlepiej wymusztrowanych i zorganizowanych formacji na świecie mówił prezydent podkreślając, że jest to jego opinia wypracowana po czterech latach prezydentury i oglądania służb reprezentacyjnych na całym świecie - dodał prezydent.

Jednak nawet ogromna wzniosłość całego wydarzenia, nie sprawi, że prezydent zapomni o tragicznych wydarzeniach sprzed 9 lat. Podobnie, jak w przypadku innych osób, zostanie to z nim do końca życia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak DZIŚ wygląda Bogumiła Wander? Operacje plastyczne zniszczyły jej twarz [ZDJĘCIA]
  2. Gdzie mieszka Edyta Wojtczak? Warunki mieszkaniowe legendy TVP was ZSZOKUJĄ!
  3. Wałęsa chce zakazać używania nazwy "Solidarność". "Do momentu pozbycia się szkodników takich jak Duda"
  4. Prawdziwa przyczyna śmierci Wodeckiego. Mało kto pamięta, na co zmarł artysta
  5. TVP przekazała tragiczną wiadomość. Młoda dziewczyna nie żyje, rodzina w rozpaczy
  6. Michał Wiśniewski straci dach nad głową. W każdej chwili może dostać nakaz eksmisji

 

źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News