Tragiczne szczegóły katastrofy smoleńskiej. Piloci widzieli na mniej niż 500 metrów, pas startowy był o włos

Tragiczne szczegóły katastrofy smoleńskiej. Piloci widzieli na mniej niż 500 metrów, pas startowy był o włos Źródło: Fot. Wikipedia Commons/Praca własna

Katastrofa smoleńska to jedna z największych tragedii w dziejach kraju, jaka przydarzyła się kiedykolwiek politykom tworzącym polski rząd. Po dziś dzień nieznane są dokładne przyczyny tragedii. Wrak nadal skrywa wiele tajemnic. Kontrowersje budzą także wydarzenia, które miały miejsce tuż przed katastrofą.

Katastrofa smoleńska wywołała w Polsce ogromny szok. Cały świat 10 kwietnia 2010 roku nagle zamarł i zwrócił się w stronę naszego kraju. Tego dnia w katastrofie samolotu Tu-154 zginął Prezydent RP Lech Kaczyński, a wraz z nim 95 innych ofiar. Z informacji wynika, że problemy piloci mieli na długo przed katastrofą. Dlaczego pozwolono im podjąć próbę lądowania?

Katastrofa smoleńska nadal budzi niepokój

10 kwietnia 2010 to data ważna dla Polski. Tego dnia zmarł Prezydent Lech Kaczyński, który wraz ze swoją małżonką, a także licznymi czołowymi politykami RP, lecieli Tu-154. Okoliczności tragedii są straszne. Śledczy prowadzący dochodzenie ws. katastrofy mają zeznania zarówno świadków, jak i dowody we wraku. Niektórzy wskazują, że za katastrofę odpowiedzialne są substancje wybuchowe tj. trotyl. Twierdzą, że do tragedii doszło, bo sąsiedzi ze wschodu mieli w tym swój interes.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Dotychczas żadna z ww. hipotez nie została oficjalnie potwierdzona. Wiadomo natomiast, że piloci mieli poważne problemy z Tu-154 już przed samym lądowaniem. Ponoć ich widoczność została znacznie ograniczona przez mgłę, która tego dnia unosiła się nad lotniskiem w Smoleńsku. Piloci widzieli na odległość zaledwie 300-500 metrów. To naprawdę niewiele, zważywszy na wielkość samolotu, z jakim mamy do czynienia. Piloci mieli także komplikacje z powodu wysokiego poziomu zachmurzenia, a także z powodu niskiej temperatury i dość silnego wiatru, który mógł znacznie wpłynąć na sterowanie samolotem.

Jak twierdzi Międzypaństwowy Komitet Lotniczy - w takich warunkach piloci nie powinni byli lądować. Pomimo tego faktu doszło do podjęcia próby. Chwilę później nastąpiła katastrofa, która wstrząsnęła całym światem.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Ile wzrostu ma Kinga Rusin? Dla niektórych będzie to wielkie zaskoczenie
  2. Kim jest Angelika Jarosławska-Sapieha? Polska księżna, intrygująca blond piękność
  3. Jest oficjalne oświadczenie prawników ws. inf o rozwodzie Kate i Williama
  4. Była gwiazdą polskiego "Mam talent" teraz gra w ostrych filmach dla dorosłych. Szokujące nagrania w sieci
  5. Rodzinny koszmar, ich mama nie żyje. Katarzyna Dowbor ledwo powstrzymała łzy
  6. Smutne doniesienia o polskich sześcioraczkach. Jedno podpięte do respiratora, z dwójką kolejnych też nie jest najlepiej
  7. Wstrząsające słowa matki na pogrzebie Kristiny. Jedna z kobiet straciła przytomność na ceremonii

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News