To prawdziwa tragedia. Służby ciągle nie wiedzą, co dokładnie się wydarzyło. Nad morzem doszło do okropnej katastrofy, w wyniku której zginęli ludzie, a inni zostali ranni. Do katastrofy doszło na jednej z plaż w Wybrzeżu Kości Słoniowej. Wojskowy samolot rozbił się. Są ofiary śmiertelne.

Jak informuje „Reuters” do wydarzenia doszło w sobote na plaży w pobliżu lotniska w Abidżanie. Francuski wojskowy samolot rozbił się z niewiadomych przyczyn. Podczas katastrofy cztery osoby zginęły, a sześć zostało ciężko rannych. Według informacji ministra bezpieczeństwa Sidiki Diakite zginęło czterech obywateli Mołdawii, a dwóch kolejnych zostało rannych. Ucierpiało też 4 obywateli Francji. Poszkodowani zostali przewiezieni do pobliskiego szpitala.

Na tę chwilę możemy powiedzieć, że dzisiejszego ranka około godziny 8:30 (10:30 czasu polskiego) samolot Antonow rozbił się z 10 osobami na pokładie – powiedział Diakite. Podobno wśród rannych byli francuscy wojskowi.

Jak podaje „Reuters”, francuscy wojskowi obsługują pobliskie lotnisko i bazę w celu walki z dżihadystami. Rzecznik francuskiej armii sprecyzował że samolot był wyczarterowany do własnie tego zadania. Przyczyny katastrfy nie są jeszcze znane. Podczas lądowania panowały bardzo złe warunki pogodowe co również utrudniło akcje ratunkową.

Źródło: tvn24.pl

Najbardziej przerażające fakty o ISIS [ZOBACZ!]

...

Zobacz również