Z ostatniej chwili: Samolot pasażerski podchodził do lądowania. Nagle okazało się, że nie działają koła

Z ostatniej chwili: Samolot pasażerski podchodził do lądowania. Nagle okazało się, że nie działają koła Źródło: Fot. Pixabay.com

Katastrofa lotnicza była bardzo blisko. Samolot pasażerski miał lada moment podchodzić do lądowania, gdy okazało się, że nie działają koła. Pasażerowie zamarli.

Katastrofa lotnicza była bardzo blisko. Samolot pasażerki birmańskich linii lotniczych przygotowywał się do lądowania, gdy nieoczekiwanie pojawiły się problemy z podwoziem. Pasażerowie przeżyli chwile grozy, a pilot musiał wznieść się na wyżyny swoich umiejętności.

Samolot typu Embraer 190 wystartował z miasta Jangon w kierunku portu lotniczego Mandalay w Birmie. Wszystko przebiegało zgodnie z planem, gdy podczas podejścia do lądowania pojawiły się poważne problemy. Pilot Myat Moe Aung nie mógł wysunąć przednich kół i rozpoczął wdrażanie awaryjnej procedury. 

Katastrofa lotnicza była blisko. Pilot zachował zimną krew

Pilot samolotu birmańskich linii lotniczych dwa razy przeleciał nad lotniskiem, aby kontrolerzy ruchu mogli sprawdzić, czy przednie koła udało się wysunąć. Problem okazał się poważniejszy, niż przypuszczano, jednak kapitan zachował zimną krew.

- Kapitan postąpił zgodnie z procedurami awaryjnymi i doprowadził do zużycia części paliwa, by zmniejszyć ciężar samolotu przed lądowaniem - czytamy w oficjalnym oświadczeniu przewoźnika. 

Katastrofa lotnicza była bardzo blisko, jednak pilotowi udało się wylądować. Lądowanie wyglądało jednak bardzo dramatycznie. Maszyna zatrzymała się w kłębach dymu, a pasażerowie natychmiast zostali ewakuowani.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sytuacja wyglądała dramatycznie. Na szczęście pasażerowie nie odnieśli żadnych obrażeń

Lądowanie maszyny wyglądało dramatycznie. Samolot pasażerski dotknął pasa startowego tylnymi kołami, a następnie opuścił dziób i zatrzymał się w kłębach dymu. Pasażerowie zostali natychmiast ewakuowani.

Jak podają media, pasażerowie nie odnieśli żadnych obrażeń. Linia lotnicza nie podała, ile osób znajdowało się na pokładzie. To już kolejny taki incydent z udziałem samolotu, który w ostatnim czasie miał miejsce w Birmie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co się dzieje z Roksaną Węgiel? Fani są zdruzgotani. Tysiące Polaków boi się o jej karierę, a wszystko przez zatrważającą wiadomość
  2. Tak szczera Anna Jantar nigdy nie była! Tuż przed śmiercią wyznała bolesną prawdę o swojej córce, Natalii. Jej słowa zmrożą wam krew w żyłach
  3. TVP podało pilne informacje! Polscy sportowcy zmarli podczas wyścigu
  4. Brytyjczycy wściekli na Meghan Markle po porodzie. Jej decyzja dla wielu jest nie do pomyślenia
  5. Z ostatniej chwili: Samolot pasażerski podchodził do lądowania. Nagle okazało się, że nie działają koła
  6. Wiatr 80 km/h uderzy w Polskę! Potężne burze i alerty IMGW już dzisiaj

źródło: TVN24

 

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News