Katastrofa lotnicza. Samolot runął na parking, są ofiary śmiertelne

Katastrofa lotnicza. Samolot runął na parking, są ofiary śmiertelne Źródło:

Katastrofa lotnicza, kolejna w ostatnich dniach, wstrząsnęła całym krajem. Nikt lecący na pokładzie dwusilnikowej Cessny 414 nie przeżył. Tuż przed wypadkiem awaria została zgłoszona, jednak było już za późno...

Do katastrofy samolotu doszło w niedzielę w mieście Santa Ana w południowej Kalifornii. Na pokładzie niewielkiego samolotu dwusilnikowego Cessna 414 leciało 5 osób, w tym pilot i czworo pasażerów. Tuż przed upadkiem to właśnie pilot zgłosił stacji kontrolnej awarię w samolocie. Nic nie dało się jednak zrobić - maszyna zaczęła spadać. Osoba za sterami postarała się, żeby upadek miał miejsce w pustej przestrzeni - wybrała w tym celu parking niedaleko lotniska. Pasażerowie, podobnie jak pilot, zginęli na miejscu, jednak nie ucierpiał nikt na ziemi.

Katastrofa lotnicza w Kalifornii. Żałoba okryła całe zachodnie wybrzeże USA

Samolot spadł na stojące na parkingu auto, w którym szczęśliwie nie było nikogo. Właściciel samochodu znajdował się w centrum handlowym, gdzie robił zakupy. Nikt nie spodziewał się, że w niedzielny, spokojny dzień dojdzie do takiej tragedii. Służby sprawdzają wrak samolotu, aby dowiedzieć się, jaka była przyczyna awarii.

Gdzie leży Kalifornia? Pożary niszczą ten piękny region

Kalifornia to jeden z najbardziej zaludnionych i najbogatszych stanów Stanów Zjednoczonych. Położony jest na zachodnim wybrzeżu kraju i ma bezpośredni dostęp do Oceanu Spokojnego. Słynie z pięknych wybrzeży, a także przyjemnego subtropikalno-śródziemnomorskiego klimatu. Obecnie Kalifornię zalała fala upałów, co poskutkowało pożarami w całym stanie. Prezydent USA, Donald Trump, ogłosił z Białego Domu stan "poważnej katastrofy". Straż pożarna nie może poradzić sobie z płomieniami, które pochłaniają coraz większe powierzchnie lasów i budynków. Do tej pory spłonęło ponad tysiąc domów, a liczba wciąż wzrasta. W ubiegłym tygodniu pożary strawiły teren wielkości 117 tys. hektarów.

PRZECZYTAJ: Zamiast 500 plus będzie 1000 plus! To nie żarty

PRZECZYTAJ: Półnagi Macierewicz na imprezie. Po sieci krąży szokujące nagranie!

PRZECZYTAJ: Twój pies był lub będzie operowany? Warto wiedzieć, jak się nim zająć

zrzut ekranu: YouTube zrzut ekranu: YouTube
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News