Katastrofa lotnicza w pobliżu Polski. Nie żyją

Katastrofa lotnicza w pobliżu Polski. Nie żyją Źródło: pikio.pl

Katastrofa lotnicza śmigłowca w Czechach, niedaleko granicy z Polską. Polskie serwisy informacyjne podały dziś wiadomość o maszynie, która roztrzaskała się nieopodal zabudowań. Śmigłowiec należał do prywatnej firmy lotniczej. W katastrofie zginęły dwie osoby.

Ta katastrofa lotnicza przeraziła mieszkańców przygranicznej miejscowości Nowe Miasto nad Metują. Do granicy z Polską jest stąd zaledwie kilka kilometrów. 

Katastrofa lotnicza przy polskiej granicy. Nie żyją osoby z załogi śmigłowca

Serwis Rmf24.pl podaje, że nieopodal czeskiego miasteczka rozbił się śmigłowiec prywatnej firmy lotniczej DSA. Po zderzeniu z ziemią maszyna momentalnie stanęła w płomieniach. Niestety, znajdująca się na pokładzie dwójka osób nie przeżyła katastrofy.

Czytamy, że na widok upadku maszyny na pomoc ruszyli okoliczni mieszkańcy. Próbowali gasić pożar przy pomocy własnych gaśnic. Niestety żywioł okazał się zbyt potężny. Mieszkańcy zawiadomili czeską straż pożarną, która poskromiła ogień. 

Media donoszą, że zniszczony śmigłowiec należał do firmy lotniczej DSA. Maszyna spadła w pobliżu Nowego Miasta nad Metują w piątek. Czytamy, że pilot i jego współpasażer wykonywali lot ćwiczebny trasie Hradec Kralove - Nowe Miasto nad Metują.

- W tej chwili nie mamy żadnych dalszych informacji o okolicznościach tragedii i ściśle współpracujemy z odpowiednimi organami w celu wyjaśnienia przyczyn wypadku - napisała firma DSA na stronie internetowej.

Wypadkiem zajęły się już czeskie służby. Rzecznik tamtejszej policji potwierdził wydobycie szczątek dwóch osób. Z kolei rzeczniczka straży pożarnej potwierdziła, że na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Gdy przyjechali strażacy, maszyna płonęła. Okoliczni mieszkańcy starali się zgasić ogień gaśnicami, ale to nie wystarczyło. Strażacy ugasili ogień dopiero strumieniem wody pod ciśnieniem" - powiedziała rzeczniczka czeskiej straży pożarnej..

Katastrofa lotnicza nastąpiła około 200 metrów od najbliższych zabudowań. Komunikaty w tej sprawie podają nie tylko media, ale i czescy użytkownicy Twittera. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Co się dzieje z Karoliną Szostak? Wygląda jak cień siebie. Sama skóra i kości!
  2. Legendarna polska aktorka zmarła tragicznie w objęciach ukochanego. Polacy długo nie mogli się otrząsnąć
  3. Jeden szczegół na zdjęciu ślubnym Jolanty Kwaśniewskiej zmienia wszystko. Nikt go nie zauważył
  4. Niewiarygodne. Gwiazdor Tańca z Gwiazdami zdradził niemożliwe szczegóły rozwodu Wiśniewskiego
  5. Łzy wzruszenia w Kuchennych Rewolucjach. Rodzinny dramat rozerwał program
  6. Niespodziewany koszmar z ostatniej chwili. 35-letni gwiazdor zginął na planie

źródło: RMF24

 

Następny artykuł