Katastrofa lotnicza MH17, zginęło prawie 300 osób. Są zarzuty dla Rosjan i Ukraińca

Katastrofa lotnicza MH17, zginęło prawie 300 osób. Są zarzuty dla Rosjan i Ukraińca Źródło: .

Katastrofa lotnicza, która miała miejsce w 2014 roku na terytorium Ukrainy nadal jest badana przez międzynarodowy zespół śledczy. Jednak specjalistom już teraz udało się ustalić tożsamości osób, które przyczyniły się do tej tragedii. Już niedługo Rosjanie i Ukrainiec mają usłyszeć zarzut zabójstwa.

Katastrofa lotnicza boeinga MH17 wstrząsnęła całym światem. Tragedia miała miejsce niedługo po zaginięciu innego samolotu należącego do malezyjskich linii lotniczych, a jej dokładny przebieg, jak i same przyczyny nadal są badane przez międzynarodową komisję śledczą.

Całej akcji przewodzą Holendrzy, ponieważ to właśnie obywatele tego kraju stanowili znaczącą większość pasażerów, a osób tej narodowości na pokładzie było dokładnie 193. Momentalnie po tym, jak wyszło na jaw, co się stało z samolotem, przedstawiciele wielu krajów zaoferowali swoją pomoc, a także zażądali przeprowadzenia odpowiedniego śledztwa. Teraz specjalistom udało się ustalić tożsamość czterech mężczyzn, którym zostaną postawione zarzuty zabójstwa.

Katastrofa lotnicza MH17 nadal nierozwiązana

Śledczy w swoim raporcie przedstawili, że mają silne dowody na to, że to właśnie Federacja Rosyjska stoi za dostarczeniem wyrzutni rakiet, która zestrzeliła malezyjski samolot. Co więcej, wśród 4 osób, które mają usłyszeć zarzuty, aż troje to Rosjanie, natomiast czwarty mężczyzna pochodzi z Ukrainy.

 - Dysponujemy dowodami, że to Federacja Rosyjska dostarczyła wyrzutnię rakiet użytą do zestrzelenia boeinga - podano.

Holenderska policja wchodząca w skład śledczych podała nawet imiona i nazwiska podejrzanych, a także wydano na nich międzynarodowy nakaz aresztowania. Są to pochodzący z Rosji Igor Girkin, Siergiej Dubinski i Oleg Pułatow, a także Ukrainiec Leonid Charczenko.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Trzej Rosjanie i Ukrainiec są podejrzani o przetransportowanie systemu rakietowego użytego do zestrzelenia malezyjskiego boeinga nad wschodnią Ukrainą w 2014 roku. Zostaną wydane międzynarodowe nakazy aresztowania tych osób - przekazali śledczy.

Początek procesu czterech podejrzanych został zaplanowany na 19 marca 2020 roku i odbędzie się w Holandii. Jeszcze dziś śledczy mają zwrócić się do władz Federacji Rosyjskiej o pozwolenie na przesłuchanie trzech obywateli tego kraju. Wedle ustaleń czwarty z nich nadal przebywa na Ukrainie.

 - Proces podejrzanych trzech Rosjan i Ukraińca, oskarżanych o udział w zestrzeleniu samolotu pasażerskiego linii Malaysia Airlines nad wschodnią Ukrainą w 2014 roku, rozpocznie się w Holandii 9 marca 2020 roku - dodają.

  1. Michał Szpak nagle ODWOŁAŁ wszystkie koncerty! Powód mrozi krew w żyłach. Fani są przerażeni!
  2. Anna Mucha zdębiała, gdy zobaczyła tę wiadomość. Mężczyzna zaoferował jej MAJĄTEK za 3h igraszek. Nie uwierzycie, co zrobiła!
  3. Media nie znały całej prawdy dot. "wyrzucenia" Kurdej-Szatan. Pracownik TVP przypadkiem ujawnił wszystko, będziecie zdziwieni
  4. Benedykt XVI dostał udaru? Watykan zabiera głos ws. niepokojących doniesień
  5. 29-letnia córka Foremniak w ogóle nie pojawiała się w mediach. Jest zupełnie niepodobna do mamy, ogromne zaskoczenie
  6. Ponure doniesienia z Wielkiej Brytanii. Wypadek z udziałem konwoju księżnej Kate

 

źródło: Interia

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu