Największa katastrofa lotnicza od lat wstrząsnęła światem! Na pokładzie 189 osób

Największa katastrofa lotnicza od lat wstrząsnęła światem! Na pokładzie 189 osób

Katastrofa lotnicza na niespotykaną od dawna skalę wstrząsnęła społecznością międzynarodową. Rano pojawiły się pierwsze informacje dotyczące tego, że stracono kontakt z jednym z samolotów w Indonezji. Niestety to był tylko początek tragedii, która miała się rozegrać.

Katastrofa lotnicza w Indonezji obiegła dzisiaj światowe media. Obserwatorzy nie ukrywają, że mamy do czynienia z jedną z najgorszych tragedii w ruchu powietrznym od lat.

Katastrofa lotnicza - 189 osób na pokładzie

Boeing 737 miał zrealizować kurs z Dżakarty do Pangkal Pinang. Już na dwie minuty po starcie wystąpiły pierwsze problemy. Samolot po osiągnięciu pułapu ponad 600 metrów nagle przestał się wznosić, a po chwili obniżył lot. Nagle gwałtownie skręcił w lewo i ponownie zaczął się wznosić. - Samolot wykonał kilka odchyleń od kursu, prawdopodobnie ze względu na pogodę, ale te ruchy maszyny nie są do końca jasne - powiedział dla telewizji CNN Geoffrey Thomas, pilot i ekspert ds. lotnictwa. Niestety po 13 minutach od startu, wieża kontrolna utraciła jakikolwiek kontakt z załogą znajdującą się na pokładzie. Zanim maszyna zniknęła z radarów piloci zdążyli zgłosić potrzebę powrotu do portu lotniczego. Niedługo potem pojawiły się pierwsze informacje świadczące o rozbiciu się samolotu. Maszyna spadła do morza i zanurzyła się na głębokości mniej więcej 40 metrów. Na pokładzie było 181 pasażerów, w tym trójka dzieci, oraz osiem osób będących członkami załogi.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Obecnie cały czas trwa akcja poszukiwaczo-ratunkowa. Służby porządkowe bez wytchnienia pracują na miejscu w celu ustalenia z jaką liczbą ofiar mają do czynienia. Budi Wiryanto, zastępca naczelnika Agencji ds. Poszukiwawczo-Ratunkowych, przyznał, że około 300 osób prowadzi akcję ratunkową. W tej grupie są zarówno służby mundurowe, jak o lokalni rybacy, którzy starają się pomóc. Indonezyjscy oficjele podkreślają, że prawdopodobieństwa znalezienia żywych rozbitków jest niemalże równe zeru. W okolicy miejsca uderzenia samolotu w taflę wody znaleziono póki co jedynie rzeczy, które pasażerowie mogli mieć przy sobie. W pierwszej kolejności należy dostać się do wraku statku, co niestety nie jest łatwym zadaniem. Dowodzący akcją ratunkową przyznają, że kluczowe dla ustalenia przyczyn katastrofy będzie odzyskanie danych z czarnej skrzynki znajdującej się na pokładzie samolotu. ZOBACZ TAKŻE
  1. Sprawa nieżyjącego rodzeństwa z Darłówka powraca. Wstrząsające ustalenia prokuratury 
  2. Gwiazdor Klanu wpadł w niepohamowaną furię! „K*rwa, weź się zes*aj” 
  3. Tygodniowy horoskop miłosny od 29.10.18 dla wszystkich znaków zodiaku. Co cię czeka? 
  4. Pies, który jest trudny w wychowaniu? Jeden Twój błąd, a koniec będzie tragiczny
  5. Ile zarabia Agnieszka Chylińska? Zarobki gwiazdy to kosmos
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News