Katastrofa lotnicza! Nie żyje 9 sportowców (VIDEO)

Katastrofa lotnicza! Nie żyje 9 sportowców (VIDEO) Źródło: .

Katastrofa lotnicza była tragiczna w skutkach. Absolutnie nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy, a do końca większość miała nadzieję, że poszkodowani się uratują. Niestety, 9 osób umarło.

Katastrofa lotnicza, która miała miejsce dziś, popołudniu to najbardziej tragiczny wypadek od dłuższego czasu w tym rejonie Europy. Świadkowie zdarzenia byli przerażeni - słyszeli głośny huk, a także widzieli osoby, które rozpaczliwie próbowały się ratować.

Katastrofa lotnicza odebrała życie 9 osobom. Wszyscy byli sportowcami

W niedzielę około godziny 14:00 w pobliżu miasta Umea u wybrzeży wyspy Storsandskar doszło do wypadku, którego świadkami były dziesiątki osób. Katastrofa lotnicza okazała się tragiczna w skutkach: 9 osób nie zdołało się uratować. To cała załoga obecna na pokładzie maszyny przystosowanej do skoków spadochronowych.

Wśród zmarłych osób są skydiverzy, którzy wracali z zawodów. Skydiving to nowy sport, w którym zawodnicy konkurują ze sobą w wielu dziedzinach, na przykład celności lądowania w dzień i w nocy, akrobacji czy dyscyplinach artystycznych.

- Mogę potwierdzić, że zginęły wszystkie osoby, które znajdowały się w samolocie - poinformowała Gabriella Bandling, rzeczniczka władz gminy Vasterbotten.

Słyszalny był huk, zanim samolot spadł do rzeki

Widać było, że samolot dokonał niespodziewanego obrotu i bezwiednie spadł do rzeki. Świadkowie, którzy obserwowali zachowanie maszyny na niebie powiedzieli, że najpierw ich uwagę zwrócił strasznie głośny huk. Dopiero potem samolot obrócił się i zaczął spadać do wody. Widać było w nim także ludzi, którzy za wszelką cenę chcieli się uratować.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na teren katastrofy natychmiast zostały zadysponowane odpowiednie służby - policja, straż pożarna, nurkowie oraz pogotowie ratunkowe. Po wyłowieniu szczątków samolotu z rzeki nikt nie miał żadnych nadziei, że ktokolwiek przeżył.

- To był samolot do skoków spadochronowych. Wszystko wskazuje na to, że zaraz po starcie coś stało się z maszyną - poinformował rzecznik straży pożarnej, Conny Ovarfordt.

Na tę chwilę nic nie wiadomo o tożsamości oraz o narodowości ofiar, które poniosły śmierć w Szwecji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje roczny chłopczyk. Był synem znanego sportowca. Zginął STRASZLIWĄ śmiercią
  2. Dramat w domu Wałęsów! Danuta Wałęsa ujawniła całą PRAWDĘ o Lechu. Będziecie WŚCIEKLI!
  3. Udało się ustalić, gdzie pojechał ojciec Dawida. "Mamy to"
  4. Nieoficjalne: Sąsiedzi ujawnili, z jakiego powodu ojciec Dawidka miał popełnić samobójstwo
  5. Zupełnie nowy wątek ws. Dawidka. Niestety
  6. Sąsiad Dawidka nagle wzdrygnął się i wskazał palcem: "Tam jest rzeczka". Oczy wszystkich powędrowały w jeden punkt
  7. Wdowa po Pawle Adamowiczu wróciła na miejsce morderstwa. To co tam nagrała, zapiera dech
  8. Wreszcie! Pojawiła się pierwsza iskierka nadziei ws. Dawidka
  9. Przed śmiercią ojciec pokazał Dawidowi jeszcze jedną, nietypową rzecz. Potem skoczył pod pociąg

Źródło: Sportowe Fakty

Następny artykuł