Koszmarna katastrofa lotnicza, nikt nie przeżył. Rozbił się rządowy samolot zagranicznego kraju

Koszmarna katastrofa lotnicza, nikt nie przeżył. Rozbił się rządowy samolot zagranicznego kraju Źródło: pikio.pl

Katastrofa lotnicza samolotu rządowego rosyjskiej produkcji typu AN-72. Tragiczne informacje z zagranicy dotarły dzisiaj do mediów, niestety nikt z załogi tego nie przeżył.

Katastrofa lotnicza za granicą. Na pokładzie znajdowało się osiem osób, wszystkie nie żyją. Wiadomo, że czterech z nich to członkowie załogi, dwaj to oficerowie sił zbrojnych. Towarzyszyło im dwóch urzędników, którzy odpowiadali za logistykę prezydenckich podróży. Samego prezydenta nie było na pokładzie.

Katastrofa lotnicza w zagranicznym kraju

Do tragedii doszło w Demokratycznej Republice Konga (DRK) we wschodniej prowincji Maniema. Samolot AN-72 wystartował z lotniska w mieście Goma około godziny 13:32. Celem lotu była stolica Kinszasa. Godzinę po starcie wieża kontrolna utraciła kontakt z maszyną. Później doszło do katastrofy. 

- Samolot przewoził część taboru prezydenta, eskortowanego przez trzech żołnierzy Gwardii Republikańskiej i kierowcę przydzielonego do jednego z prezydenckich pojazdów opancerzonych - informował Giscard Kusema, wiceszef prasowych służb prezydenta DRK.

Ponadto, jak poinformowała Natalia Kononowa, pracownik ambasady rosyjskiej w DRK, wśród ofiar katastrofy byli Rosjanie. Obecnie trwają ustalenia w sprawie sprawdzenia ilości ofiar rosyjskiego pochodzenia. 

Istnieją podejrzenia, że mogło dojść do zamachu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Demokratyczna Republika Konga przechodzi przez wyjątkowo burzliwy okres. Na ulice wyszli mieszkańcy, którzy podejrzewają, że mogło dojść do zamachu. Podejrzewa się o to byłego prezydenta, Josepha Kabili. Demonstranci palili opony oraz blokowali ulicę prowadzącą na lotnisko. 

- Samolot może normalnie ulec awarii z przyczyn technicznych, ale to, co wydarzyło się w czwartek, jest atakiem na głowę państwa, nieudanym zamachem stanu. Zorganizował to ze swoimi akolitami - mówił jeden z mieszkańców Kinszasy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ewa Farna przesadziła? Puściły jej wszelkie hamulce. Tego się po niej nie spodziewaliście
2. Ojciec zginął w strasznym wypadku. Wtedy policjant wziął jego 2-letnią córkę i natychmiast zaczął działać

Istotnym faktem może być to, że rosyjskie samoloty AN-72 w DRK rozbijają się regularnie. Jeszcze we wrześniu 2017 roku doszło do katastrofy maszyny tego samego typu, w wyniku którego zginęło 12 osób. Do najgorszej katastrofy lotniczej doszło w połowie lat 90.: wrak samolotu runął na targ, zabijając aż 350 obywateli DRK.

Źródło: Twitter/Louis T .Tshikonde

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zapłacisz nawet 1 mln złotych kary. Wystarczy tylko JEDEN wpis
  2. Żona była zaniepokojona zachowaniem męża, więc zainstalowała kamery. Nagranie z kuchni wystarczyło, by z krzykiem wybiegła z domu
  3. Przez 10 lat leczyła się, by móc zostać mamą. Jak w końcu jej się udało, lekarz przyznał się do koszmarnego błędu
  4. Ślub został przerwany, jak nagle ktoś z tyłu kościoła zaczął krzyczeć. Panna młoda odkręciła się i zalała się łzami
  5. Niewielu kierowców zdaje sobie z tego sprawę. Przez ten popularny błąd możesz stracić prawo jazdy nawet na kilkanaście lat

 

Źródło: Interia

Następny artykuł