1996 r.: Najtragiczniejsza katastrofa lotnicza w historii! Dwa samoloty zderzyły się w powietrzu i eksplodowały, na pokładach były setki osób

1996 r.: Najtragiczniejsza katastrofa lotnicza w historii! Dwa samoloty zderzyły się w powietrzu i eksplodowały, na pokładach były setki osób Źródło: youtube.com/national geographic

Ta katastrofa lotnicza przeszła do historii jako jedna z największych. Dwa samoloty, posiadające na swoim pokładzie dużą liczbę pasażerów, zderzyły się w przestworzach i spadły bez żadnej szansy ratunku. Mimo że ta tragedia liczy już prawie 23 lata, to po dziś budzi wielkie emocje.

Katastrofa lotnicza nad Charkhi Dadri przeszła do historii jako jedna z najbardziej tragicznych. Dramat rozgrywający się w odległości 80 kilometrów od lotniska w Delhi wyglądał przerażająco. Świadkowie tych zdarzeń po dziś nie są w stanie uwierzyć, jak to możliwe, że dwa samoloty były w stanie wpaść na siebie i praktycznie rozerwać się w powietrzu. Prawda o tym zdarzeniu może wywołać gęsią skórkę na plecach fanów awiacji.

Katastrofa lotnicza zabiła 349 osób. Ponury 12 listopada 1996

12 listopada 1996 przeszedł w historii awiacji jako jeden z tych najbardziej tragicznych. Około godziny 18:32 Boeing 747-168B saudyjskich linii lotniczych wystartował z lotniska w Delhi w kierunku portu lotniczego Az-Zahran w Arabii Saudyjskiej. Zaledwie 80 kilometrów od miejsca wylotu, z dużą siłą wpadł na niego inny samolot pasażerski, kazachski Iljuszyn Ił-76.

Kazachscy lotnicy uderzyli w Boeinga statecznikiem pionowym, uszkadzając lewe skrzydło samolotu. Maszyna zajęła się ogniem w powietrzu, utraciła skrzydło i eksplodowała w powietrzu. Kazachski samolot w stanie dużego uszkodzenia technicznego próbował lądować awaryjnie, jednak piloci popełnili po drodze masę pomyłek, względem czego maszyna rozbiła się we wsi Birohar.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kazachowie byli winni wypadkowi

Za wypadek, w trakcie którego zginęło 349 osób, odpowiadają sterujący Iljuszynem. Kazachska załoga zlekceważyła polecenia wieży kontrolnej lotniska w Delhi i źle obniżyła pułap lotu, co doprowadziło do tragedii i zderzenia się dwóch pojazdów.

Dzisiaj grzeje: 1. Polski aktor miał aż 6 żon. Na starość poślubił kobietę prawie 50 lat młodszą
2. Wreszcie! Dowiedzieliśmy się jak wygląda córka Marty Kaczyńskiej, ale zdjęcie może zaraz zniknąć z internetu 

Ta tragedia przez miesiące nie mogła zejść z pierwszych stron gazet, a szczątki maszyn i pasażerów dwóch lotów jeszcze przez długie tygodnie znajdowane były w promieniu wielu kilometrów od miejsca zderzenia pojazdów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. To już PLAGA wśród grzybiarzy. Policja interweniuje już codziennie!
  2. Gwiazda rozwścieczyła fanów. Zarzucili jej, że kpi z Holocaustu
  3. Kręgosłup uczestnika Tańca z Gwiazdami w ruinie! Nie może chodzić, trwa walka z czasem
  4. Brutalna riposta w DDTVN. Filip Chajzer natychmiast zamilkł, kiedy tylko usłyszał bezlitosne słowa
  5. Fani "Królowych życia" czują się oszukani i upodleni! Wszystko było ustawką?!

źródło : Wikipedia

Następny artykuł