Niestety, są ofiary śmiertelne. W samolocie lecącym nad Europą nagle zabrakło paliwa, nie doleciał do celu

Niestety, są ofiary śmiertelne. W samolocie lecącym nad Europą nagle zabrakło paliwa, nie doleciał do celu Źródło: youtube/PolskiXses

Katastrofa lotnicza niedaleko granicy Polski. Samolot miał po drodze zatankować, a zanim dotarł do jednego z przystanków musiał awaryjnie lądować. Niestety, są ofiary śmiertelne.

Katastrofa lotnicza na Ukrainie. Samolot linii Ukraine International Airlines wystartował z lotniska w Vigo w Hiszpanii i zmierzał do Stambułu w Turcji. Lwów miał być jednym z przystanków na tankowanie. Według wstępnych ustaleń niedaleko celu w maszynie zabrakło paliwa.

Katastrofa lotnicza w pobliżu lwowskiego lotniska

Jak poinformował ukraiński minister infrastruktury - Władysław Kryklij - służby rozpoczęły śledztwo w sprawie katastrofy. Z tego, co na razie udało się ustalić, piloci z powodu braku paliwa zdecydowali się na lądowanie awaryjne. Samolot A-12 znajdował się już niedaleko od lotniska we Lwowie, ale stan paliwa nie pozwalał na dotarcie do celu.

Na pokładzie miało być 7 osób z załogi oraz jeden pasażer. Jak podał mer Lwowa, Andrij Sadowy, w katastrofie zginęło 5 osób. Nie zginęły z powodu twardego lądowania, a ze względu na przygniecenie ładunkiem, toteż możliwe, że nie była to wina pilotów. Jednak wiceminister infrastruktury, Jurij Ławreniuk nie wyklucza takiej możliwości. Pozostała trójka jest ciężko ranna i została zabrana do szpitala.

Do pasa startowego zabrakło naprawdę niewiele

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jako pierwszy o katastrofie informował właśnie minister infrastruktury na Ukrainie. Powiadamiając o tragedii, złożył także kondolencje ofiarom. Natomiast ukraiński wiceminister zwrócił uwagę, że tego dnia utrzymywała się wyjątkowo gęsta mgła, która również mogła być jednym z powodów katastrofy.

Dzisiaj grzeje: 1. Lublin: znaleziono ROZCZŁONKOWANE ciało. Pies odgryzł głowę właścicielowi. Prokuratura nie ma wątpliwości
2. Straszne doniesienia z polskiej miejscowości. Fragmenty aut porozrzucało na długości 200 metrów

Do tragedii miało dojść około godziny 7:00 czasu lokalnego. Samolot rozbił się zaledwie 1,5 kilometra od pasa startowego na lotnisku we Lwowie. Sprawą zajmuje się obecnie Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zjedli SKAŻONE MIĘSO, dwie osoby nie żyją. Cała firma do zamknięcia
  2. Córka wróciła do domu z płaczem. Dostała skandaliczną uwagę od nauczycielki, matka prawie zemdlała
  3. Zainstalował kamerę i wyszedł. Pies nie wiedział, że się nagrywa. Obejrzał miażdżące serce nagranie, już nigdy nie zostawi zwierzaka samego
  4. Jest nagranie. Mężowi Meghan Markle puściły nerwy przy wszystkich
  5. Pierwszy raz wzięła na ręce szczeniaka. Szybko zaczęła łapać się za brzuch ze śmiechu przez reakcję zwierzaka

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł