Katastrofa lotnicza! Od II wojny światowej czegoś takiego nie widziano

Katastrofa lotnicza! Od II wojny światowej czegoś takiego nie widziano Źródło: Fot. Failymail

Katastrofa lotnicza doprowadziła do śmierci minimum dwóch osób, a kilkanaście jest rannych. Świadkowie z przerażeniem patrzyli, jak maszyna staje w płomieniach.

Katastrofa lotnicza miała miejsce na lotnisku Bradley, położonego na północ od Hartford. Obiekt został zamknięty na czas pokazu lotów zabytkowych samolotów. Jednym z nich był bombowiec B-17. To właśnie ta maszyna, która wykorzystywana była w czasach II wojny światowej, rozbiła się i wybuchła.

Katastrofa lotnicza podczas pokazu zabytkowych samolotów.

Do tragedii doszło w środę rano w Bradley w stanie Connecticut. Jak opowiadają pracownicy lotniska, samolot B-17 wykonywał pokazowe loty dla turystów. Podczas takich eventów ludzie mogą kupić bilet na lot zabytkowymi maszynami z czasów II wojny światowej. 

Bombowiec B-17, który wybuchł, został zbudowany w 1945 roku i używano go do prób jądrowych. Później służył jako samolot do gaszenia pożarów. Jak podają media, maszyna przechodziła już poważną awarię w 1987 roku. Po przebudowie wykorzystywano ją już tylko w celach pokazowych i rozrywkowych, dokładnie takich jak pokaz w Bradley.

Tragedia podczas imprezy lotniczej

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ta impreza zakończyła się jednak ogromną tragedią. Podczas próby lądowania bombowiec spadł, a po zetknięciu z ziemią wybuchł i stanął w płomieniach. Ciemny kłąb dymu, unoszący się nad lotniskiem, widoczny był z daleka. Katastrofy samolotu takiej daty produkcji świat nie wiedział od II wojny światowej. 

Służby momentalnie ruszyły do gaszenia pożaru. Wiadomo jednak, że w katastrofie zginęły przynajmniej dwie osoby, a kilkanaście jest rannych. Szacunki nie są dokładne, ponieważ nie wiadomo, ile osób znajdowało się na pokładzie maszyny. Na czas akcji ratunkowej zostało zamknięte całe lotnisko. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarny wokalista. Zmarł po ciężkiej chorobie, opłakują go gwiazdy
2. Andrzej Duda przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje Bohater naszych czasów

Władze lotniska wraz z organizacją Collings Foundation, która organizowała lot, wystosowali oświadczenie w sprawie katastrofy. Wyrażono w nim wdzięczność wobec służb ratunkowych i zapewniono, że wszczęto już dochodzenie, mające ustalić przyczyny wypadku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. IKEA wycofuje niepozorny produkt. ŚMIERTELNIE groźny dla dzieci
  2. W dniu ślubu teściowa szepnęła jej coś na ucho. Panna młoda prawie zemdlała. Nic dziwnego - to było straszne
  3. Żona nigdy miała nie poznać prawdy. Mężczyzna otworzył list od kochanki i zemdlał na oczach małżonki
  4. Rewolucyjny pomysł na paznokcie hybrydowe wywołuje zachwyt. Piorunujące psie motywy sprawiają, że pazurki są nieziemskie
  5. Niesamowite informacje dotyczące majątku po Zbigniewie Wodeckim. Żona podjęła decyzję

Źródło: Daily Mail

Następny artykuł