Unia Europejska szykuje dla Polski olbrzymią karę. Wszystko przez to, że władze w Warszawie stale rozmijają się z ustaleniami wspólnotowych władz w Brukseli. Już pewne, że w kolejnym budżecie unijnym zostaną nam obcięte fundusze i stracimy miliardy.

Całe 12 miliardów euro mają stracić 3 państwa, które nie przyjęły uchodźców w ramach relokacji. Polska, Czechy i Węgry twardo odmówiły wypełnienia zasady solidaryzmu wspólnotowego. Konsekwencje takiego stawania okoniem wobec decyzji Brukseli poczuć mamy już niebawem.

ZOBACZ TAKŻE: OFICJALNE: W 2025 roku Unia będzie jednym państwem!

Polska i stracone miliardy

Polska miała przyjąć 5082 uchodźców, co w proporcji do Węgier  (1294) i Czech (1591) daje łącznie obcięcie aż 7 miliardów 669 milionów euro, czyli ponad 32 miliardy złotych. Na jednego nieprzyjętego przecz Polskę uchodźcę daje to 6 milionów 338 tysięcy złotych.

Jak wynika jednak z decyzji Brukseli, te 7 miliardów do Polski nigdy nie trafi. Pieniądze te mają zostać rozdzielone między państwa, które najaktywniej wzięły udział w goszczeniu w Europie migrantów. Mowa o Niemczech czy Francji.

ZOBACZ TAKŻE: Unia mówi dość i karze Polskę. To ostateczny cios

Źródło: wprost.pl

Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków


Jak relaksuje się Beata Szydło? Na to byś nie wpadł! Zaskakujące pasje polityków

...

Zobacz również