Wielka katastrofa humanitarna w Europie. Pół kraju cierpi z pragnienia. Podniesiono właśnie alarm. Zapasy wody pitnej starczą zaledwie do Bożego Narodzenia. 

W hiszpańskich i portugalskich zbiornikach wodnych i rzecznych odnotowano bardzo niepokojący i utrzymujący się stale niski poziom wody. W północno-zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego już niedługo zabraknie wody pitnej.

ZOBACZ TAKŻE: Koszmarna katastrofa, ogromny samolot spadł na osiedle. Są ofiary śmiertelne

Katastrofa humanitarna w Europie

Władze apelują do mieszkańców, by rozważnie korzystali z wody. W hiszpańskiej Galicji od kilku miesięcy nie odnotowano opadów deszczu.

– Zaopatrujące miasto w wodę zbiorniki wody wyschną całkowicie dopiero za 75 dni, ale wody nadającej się do picia w Vigo wystarczy na maksymalnie 18 dni – poinformowali przedstawiciele spółki Aqualia, która zarządza siecią wodociągów w tym regionie.

Równie tragicznie prezentuje się sytuacja w północnej Portugalii. Chociaż w pierwszych dniach grudnia wystąpiły opady deszczu, okazały się one niewystarczające do uzupełnienia deficytu wody w regionie. Najgorzej jest w mieście Viseu, gdzie codziennie przyjeżdża aż 110 dostaw po 27 cystern wody, które umieszczane są w zbiorniku Fagilde. Lokalni urzędnicy poinformowali, że wody pitnej starczy im tylko do Świąt Bożego Narodzenia.

ZOBACZ TAKŻE: KATASTROFA w ośrodku nuklearnym! Ewakuacja w CAŁYM kraju, kilkaset osób nie żyje

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością


Sztuczna mgła, bomba i sabotaż - popularne teorie spiskowe o Smoleńsku [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również