Doszło do prawdziwej tragedii. Katastrofa autokaru miała potworny przebieg. W nieogarnionym smutku będą rodziny zmarłych dzieci. Ludzie dosłownie spłonęli żywcem. Relacje świadków są przytłaczające.

Do tragedii doszło w Turcji, na północnym wschodzie kraju. W autokar jadący ze Stambułu do Tokat uderzyła ciężarówka. Wydarzenie miało miejsce w prowincji Corum. Według państwowej agencji prasowej Anatolia, w wypadku życie straciło co najmniej 13 osób. Ich śmierć była potworna.

Katastrofa autokaru w Turcji: ludzie płoną żywcem

Według oficjalnych doniesień, w wyniku wypadku, prócz ofiar śmiertelnych, co najmniej 20 osób zostało rannych, w tym wiele ciężko. Zdjęcia publikowane przez zagraniczne media w mediach społecznościowych przedstawiają potworne obrazy. Całkowicie spalony autobus był pełen ludzi, według relacji świadków większość z nich w chwili katastrofy spała.

Nastąpiła eksplozja, wybite zostały wszystkie szyby – relacjonuje tragedię jedna z szczęśliwie ocalonych pasażerek autobusu. – Ci, którym udało się uciec, uratowali się, inni spłonęli żywcem – dodaje.

Prywatna turecka agencja prasowa Dogan podaje, że w katastrofie ucierpiały i życie straciły także dzieci. Ciężarówka, która uczestniczyła w tragedii, według tej agencji, miała mieć zagraniczną tablicę rejestracyjną.

Turcja krajem wypadków drogowych

Wypadki samochodowe są w Turcji niestety bardzo częstym wydarzeniem. W samym tylko ubiegłym roku, według oficjalnych statystyk, na drogach życie straciło 3530 osób.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną tej katastrofy. Będą to teraz wyjaśniały służby. Najpierw jednak trzeba uporać się z samym wypadkiem, zabezpieczyć jego miejsce i zapewnić opiekę wszystkim, którzy ucierpieli.

Katastrofa Autokaru
fot. twitter.com/CGTNOfficial
Katastrofa autokaru
fot. twitter.com/RSJ_News
Katastrofa Autokaru
fot. twitter.com/yenisafakEN

WARTO PRZECZYTAĆ:

  1. Katastrofa lotnicza. Dziesiątki osób nie żyje
  2. Słynny polityk PO miał wypadek. Auto do kasacji
  3. To mógł nie być wypadek. Są aresztowania ws. eksplozji polskiego sklepu
  4. Poseł Kukiz’15 nie zginął w wypadku? PORAŻAJĄCE ustalenia prokuratury

Czy wypadek posła Rafała Wójcikowskiego z Kukiz'15 to zlecone zabójstwo?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

10 "genialnych" przepisów UE, które rozbawią cię do łez [ZDJĘCIA]


Groźne wypadki znanych Polaków [ZDJĘCIA]

Zobacz również