Katastrofa Mauritius
pikio
Klaudia Bochenek - 16 Sierpnia 2020

Sprawdza się najczarniejszy scenariusz, sytuacja jest fatalna. Bardzo niepokojące wieści dotyczące katastrofy

Katastrofa nadal nie została opanowana - władze ciągle pracują nad rozwiązaniem problemu w jak najmniej szkodliwy sposób. Teraz media podały, co stało się na miejscu zdarzenia. Niestety, nie wróży to zbyt dobrze odnośnie najbliższej przyszłości.

Przerażająca katastrofa nadal zbiera żniwo. Każdy sądził, że najnowsze informacje będą choć w najmniejszym stopniu pozytywne - wielu się rozczarowało, jest jeszcze gorzej.

Narodowy Komitet Kryzysowy podał najgorsze informacje

Francuskie media podały, że niestety, doszło do najgorszego. Mieszkańcy, turyści oraz organizacje zajmujące się ochroną środowiska załamują ręce. Narodowy Komitet Kryzysowy Mauritiusa ogłosił, że japoński tankowiec "MV Wakashio" jest w bardzo złym stanie. 25 lipca statek uderzył w rafę koralową, na skutek czego wylało się ok. 1000 ton ropy.

"Chłopaki do wzięcia"Asia z "Chłopaków do wzięcia" przekazała dramatyczny apel. Tragiczna sytuacja, pilnie potrzebna jest pomocCzytaj dalej

15 sierpnia ok. 16:30 czasu lokalnego statek dosłownie rozpadł się na dwie części. Wszyscy chcieli tego uniknąć - najbardziej wysunięta część "MV Wakashio" samoczynnie się odłączyła.

- Na podstawie opinii ekspertów wdrażany jest plan holowania - podał Narodowy Komitet Kryzysowy Mauritiusa. Już 4 dni temu istniało ryzyko, że wrak przywiązany do holownika, zwyczajnie się rozpadnie.

Katastrofa wpłynie nie tylko na Mauritius, ale też na bezcenną przyrodę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

EleniZaprowadził ją do lasu i zabił. Tragiczną historią córki Eleni żyła cała Polska, co wydarzyło się fatalnego dnia?Czytaj dalej

Jak podali eksperci Mitsui OSK Lines, do 12 sierpnia mogło wyciec ze statku ok. 1180 ton ropy. Wiadomo, że do tamtego momentu zdołano zebrać 460 ton - prosto z wody lub ręcznie. "MV Wakashio" przewoził 4 tys. ton ropy, dlatego jeśli dojdzie do najgorszego, Mauritius oraz cały świat czeka najgorszy kryzys ekologiczny od lat. Państwo czerpie zyski tylko i wyłącznie dzięki przyjazdom turystów, którzy na własne oczy chcą zanurkować w czystych, błękitnych wodach oraz zobaczyć wyjątkowe zachody słońca.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat do Polaków za granicą. Właśnie wprowadzono obostrzenia, trzeba wiedzieć
2. Dezinformacja zbiera śmiertelne żniwo. Porażający raport dotyczący ofiar plotek o koronawirusie
3. Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Ireneusz Szustak

Co najgorsze, "MV Wakashio" osiadł na mieliźnie tuż obok rezerwatu dzikiej przyrody oraz terenów przyrodniczych o znaczeniu międzynarodowym. Bezcenna rafa koralowa oraz wszystkie rzadkie zwierzęta są w dalszym ciągu poważnie zagrożone.

- Przepraszamy najszczerzej jak tylko można za dramatyczny problem, do powstania którego się przyczyniliśmy - powiedział na jednej z konferencji prasowych Akihiko Ono, wiceprezes japońskiego armatora Mitsui OSK Lines, do którego należy "MV Wakashio".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polskie media przekazały najgorsze informacje: 86 osób nie żyje, wszyscy zginęli przez żywioł
  2. Mamy potwierdzenie, koronawirus w kolejnym McDonaldzie. Sanepid pilnie szuka klientów
  3. Pilne ostrzeżenie GIS. Dotyczy wszystkich osób po 65. roku życia, trzeba uważać
  4. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Zakażony ksiądz i kilkunastu podopiecznych
  5. Katarzyna Dowbor jest nieuleczalnie chora. "Oko wychodziło mi w szypułkach, miałam wahania wagi"

Anna Przybylska byłaby dumna z córkiWielbiciele Anny Przybylskiej mają łzy w oczach. Wzruszyła ich córka aktorki, niesamowiteCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News