Katarzyna W. choroba
PHOTO KATARZYNA ZAREMBA SE / EAST NEWS
Klaudia Bochenek - 23 Maja 2020

Katarzyna W. cierpiała na poważną chorobę? Słowa lekarza mogą rzucić nowe światło na sprawę mamy Madzi

Katarzyna W. zabiła małą Madzię, kiedy dziewczynka miała zaledwie pół roku. Przez długi czas zwodziła za nos śledczych i policjantów, pękła dopiero w rozmowie z Krzysztofem Rutkowskim. Okazuje się, że osadzona mogła cierpieć na poważną chorobę.

Katarzyna W. z dużą dozą prawdopodobieństwa mogła cierpieć na poważną chorobę. Wiele kobiet, które zabiły swoje dziecko, a także siebie, również miały podobny problem. Bardzo często brak otrzymanej pomocy skutkuje tragicznymi czynami.

Choroba mamy Madzi miała wpływ na rozwój przykrych wydarzeń?

Katarzyna W. to jedna z matek, które zostały skreślone przez polskie społeczeństwo. Niestety, kobiet, które zabiły własne dziecko, jest więcej. W każdym z przypadków wcześniej nic nie zapowiadało tragedii - w ciąży obyło się bez większych kryzysów, po narodzinach zachowywały kamienną twarz. Być może Katarzyna W. zabiła dziecko z powodu depresji poporodowej - to tylko jedna z możliwości, która była brana pod uwagę przez biegłych. Psycholodzy twierdzą, że nie mógłby to być popularny "baby blues", w którym po narodzinach dziecka przez kilka, kilkanaście dni trwa smutek, rozchwianie, drażliwość i ogólne pogorszenie kondycji psychicznej.

Krzysztof Rutkowski nowotwórDiagnoza o nowotworze otrzewnej spadła na Krzysztofa Rutkowskiego jak grom z jasnego nieba. Fanów zdruzgotała wiadomość o śmierci wokalisty disco poloCzytaj dalej

Przy depresji poporodowej wyżej wymienione objawy utrzymują się kilka, a nawet kilkanaście tygodni i z czasem się pogłębiają, bądź pojawiają się nowe. Na chorobę cierpi od 7% do nawet 20% polskich matek. Psycholodzy ostrzegają, że ten rodzaj depresji jest szczególnie niebezpieczny dla dziecka, a także dla kobiety - zmagają się z natrętnymi myślami, słyszą też "głosy", które każą im krzywdzić niemowlaki. Nie są w stanie dobrze zająć się noworodkiem.

Katarzyna W. mogła zmagać się z depresją poporodową

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Test osobowościCo jako pierwsze zobaczyłeś na obrazku? Odpowiedź zdradza więcej szczegółów o osobowości niż się wydajeCzytaj dalej

– Kobiety z psychozą cierpią na zaburzenia w postrzeganiu rzeczywistości. Pojawiają się u nich omamy, halucynacje, urojenia. W tym momencie konieczny jest kontakt z lekarzem psychiatrą. [...] Charakterystyczny jest stan hipomanii, czyli nienaturalnego pobudzenia, niepokoju ruchowego, rozdrażnienia, bezsenności. Bardzo alarmujący jest także nastrój depresyjny – wycofanie, pesymizm, rozpacz - tłumaczy psycholog, Justyna Piątkowska.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd przedłuża zakaz obejmujący wszystkich Polaków. Szumowski i Kamiński nie mówią na jak długo
2. Znaki zodiaku kobiet, którym nie oprze się żaden mężczyzna. Są piękne i czarujące

Może dochodzić nie tylko zabójstw, jak w przypadku Katarzyny W., ale też do samobójstw rozszerzonych - np. głośna sprawa Katarzyny z Krakowa, która rzuciła się z 10. piętra bloku z 3-miesięcznym dzieckiem na ręku. Depresja może minąć samoistnie, jednak najczęściej należy poddać się opiece lekarza psychologa oraz psychiatry - matka może sobie sama nie poradzić z narastającym i męczącym problemem. Czy Katarzyna W. mogła cierpieć na depresję poporodową? Bardzo możliwe, jednak według śledczych była poczytalna przez cały czas i wiedziała, co robi. Była to też jedna z linii obrony Katarzyny W. - usprawiedliwiała się depresją oraz zespołem stresu pourazowego. Mama Madzi odbywa teraz karę 25 lat pozbawienia wolności, na jaw cały czas wychodzą porażające fakty.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najstraszniejsze choroby skóry. W niektóre z nich aż ciężko uwierzyć
  2. Jakub Błaszczykowski opowiedział o swojej religii. Jego poglądy są bardzo wyraziste. Jakiego jest wyznania?
  3. Lekarz zdradza, jaki wpływ na płuca mają maseczki. Nie ma żadnych wątpliwości
  4. Steffen Möller nagle zapadł się pod ziemię. Wiemy, co się z nim dzieje, ponure informacje
  5. Szczyt epidemii już za nami? Jest oficjalne stanowisko ministra zdrowia
  6. 1 łyżeczka miodu przed snem pomaga nawet w zaawansowanych przypadkach. 6 powodów, by zjeść miód przed pójściem spać

Horoskop miłosnyZnaki zodiaku, które łączy miłość jak z bajki. Zwłaszcza jedna para ma przed sobą świetlaną przyszłośćCzytaj dalej

Źródło: Parenting

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News