Katarzyna Sobczyk odeszła 10 lat temu. Na jej nagrobku wyryto znamienite słowa

Katarzyna Sobczyk odeszła 10 lat temu. Na jej nagrobku wyryto znamienite słowa Źródło: screen/TVP

Grób Katarzyny Sobczyk znajduje się tuż obok innego wybitnego polskiego muzyka. Jednak nie tylko lokalizacja zwraca uwagę, na płycie wyryto bowiem bardzo ważne słowa, które poruszają jej fanów.

Grób Katarzyny Sobczyk spoczywa w honorowym miejscu na warszawskich Powązkach. Nie ma co się dziwić, wszak wokalistka była niezwykle wpływową artystką na polskiej scenie. Śpiewała hity, które zna każdy, kto wychował się w PRL, a na pewno i wśród młodszego pokolenia wiele osób potrafi je rozpoznać. Na jej grobie wyryto piękne słowa.

Katarzyna Sobczyk była w PRL wielką gwiazdą

Katarzyna Sobczyk kojarzona jest z występów w słynnej grupie Czerwono-Czarni (lata 1964-1972), a także z zespołem Wiatraki, gdzie występowała z mężem, Henrykiem Wiatrakiem. Jej największe hity to "Nie bądź taki szybki Bill", "O mnie się nie martw", "Biedroneczki są w kropeczki", "Nie wiem, czy to warto", czy "Trzynastego". Już same tytuły powinny wywołać ciarki u osób, które pamiętają lata 60 i 70' w Polsce.

Katarzyna Sobczyk była jedną z gwiazd bigbitu, ewentualnie big-beatu, czyli wschodniej wersji rock and rolla, który święcił tryumfy na zachodzie. Władze komunistyczne krajów zza żelaznej kurtyny nie zgadzały się na przyjęcie znanej z USA nazwy nowego gatunku muzycznego, ale nie były w stanie powstrzymać muzycznej rewolucji. Katarzyna Sobczyk była częścią przemian w polskiej muzyce rozrywkowej, w której uczestniczył także takie gwiazdy jak Czerwone Gitary, Skaldowie, Trubadurzy, Krzysztof Klenczon czy Czesław Niemen.

Niesamowicie wzruszający grób Katarzyny Sobczyk. Wyjątkowe epitafium

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W 2008 Katarzyna Sobczyk usłyszała najgorsze wiadomości: zdiagnozowano u niej raka piersi. Jej ostatnie chwile były bardzo smutne, uważała, że syn poświęca jej za mało czasu. Była bardzo samotna. Jej syn, Sergiusz, przyznał z kolei, że za swój gorszy stan obarczała jego ze względu na postępującą chorobę psychiczną. Zdał sobie sprawę, że nie ma na to wpływu, a jego matka została skierowana na leczenie w szpitalu psychiatrycznym.

Dzisiaj grzeje: 1. Kuchenne rewolucje w obliczu tragicznej śmierci, potem następne ciosy. Magda Gessler nie mogła powstrzymać łez
2. Grażyna Torbicka pogrążona w smutku. Towarzyszyły jej łzy, kiedy pochyliła się nad trumną

Katarzyna Sobczyk zmarła w 2010 roku w Ursynowskim szpitalu. Pochowano ją na cmentarzu Powązkowskim w krypcie tuż obok grobu Czesława Niemena. Na nagrobku wyryto epitafium: "Był taki ktoś, kogo nie zastąpi nikt" co jest cytatem z jej piosenki "Był taki ktoś". 

fot. Wikimedia Commons/Lukasz2

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przewlekłe zapalenie trzustki. Objawy i sposoby leczenia
  2. Wielki pech Kamila Stocha. Był o włos od wygranej w kwalifikacjach
  3. Jedni ją kochali, inni nienawidzili. Legenda PRL i TVP zmarła, ale informację o jej śmierci trzymano w tajemnicy
  4. Królowe życia ukrywały przed widzami skandal? Dagmara przypadkiem wszystko ujawniła
  5. Były kochanek Rodowicz przerwał milczenie. Padły naprawdę przykre słowa
  6. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News