"Jestem lesbijką". Coming out polskiej gwiazdy sportu

"Jestem lesbijką". Coming out polskiej gwiazdy sportu Źródło: Wikimedia commons/Grzegorz Jereczek

Katarzyna Skorupa nie zamierzała dłużej ukrywać prawdy na temat swojej orientacji. Popularna sportsmenka rozwiała wszelkie wątpliwości i poinformowała media, że żyje w szczęśliwym związku z kobietą.

Katarzyna Skorupa po rozegranym meczu pocałowała Paolę Egonu. Nie był to jednak zwykły pocałunek i media natychmiast zaczęły spekulować na temat orientacji seksualnej polskiej siatkarki. Na ten temat rozpisywała się też zagraniczna prasa. Włoskie pismo La Gazzetta dello Sport opublikowało zdjęcie sportsmenek, które wywołało burzliwą dyskusję. Wątpliwości wreszcie zostały rozwiane.

Polska siatkarka miała dość plotek i spekulacji. W wywiadzie dla magazynu "Wprost" przyznała, że jest lesbijką. Jej coming out wywołał ogrom emocji w sportowym środowisku w Polsce, choć wiele osób podejrzewało, że właśnie taka jest prawda na temat polskiej siatkarki. Katarzyna Skorupa nie zamierzała dłużej ukrywać swojej orientacji, mimo że na polskim gruncie może spotkać ją z tego powodu wiele przykrości.

Katarzyna Skorupa miała dość plotek. "Jestem lesbijką i nie zamierzam robić z tego tajemnicy"

Była reprezentantka polski nie chciała dłużej ukrywać prawdy na temat swojej orientacji. Dlatego zdecydowała się na szczere wyznanie, choć jest w pełni świadoma, z czym to się może wiązać. Sportsmenka ma na uwadze przede wszystkim swoje osobiste szczęście, z którego nie ma zamiaru rezygnować.

- Jestem lesbijką i nie zamierzam robić z tego tajemnicy. Chcę być sobą, chcę być szczęśliwa i nie zrezygnuje z tego tylko dla czyjejś wygody - przyznała była reprezentantka Polski w siatkówce.

Katarzyna Skorupa nie kryła też oburzenia. Szum medialny wokół jej osoby bardzo ją zbulwersował:

- Przecież to było normalne zachowanie, kiedy po meczu chcesz pocałować ukochaną osobę. Gdybym całowała się wtedy z mężczyzną, pewnie nikt nie zwróciłby na to uwagi. A tak wybuchła wielka afera, że kobieta pocałowała kobietę - przyznała w wywiadzie.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

W Brazylii i Niemczech to norma. W Polsce homoseksualizm wśród sportowców to wciąż temat tabu

Orientacja homoseksualna jest różnie traktowana w środowisku siatkarskim. Wszystko zależy od kraju, w którym sportowiec zdecyduje się dokonać coming outu. W Brazylii nikogo to nie oburza. Bardzo liberalnie podchodzą do tego również Niemcy. W 2017 roku jedna z siatkarek plażowych wzięła ślub ze swoją trenerką. Takie przypadki zdarzały się również w drużynie Amerykanek.

W Polsce homoseksualizm wśród sportowców pozostaje tematem tabu. Katarzyna Skorupa przyznaje, że powodem są ciągłe przejawy nietolerancji, z którymi spotykają się osoby ze środowiska LGBT. Polska siatkarka jest jednym z nielicznych sportowców w Polsce, którzy zdecydowali się na coming out. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będziecie płakać! Córka sławnej polskiej piosenkarki została zamordowana. Po tragedii gwiazda zadzwoniła do matki zabójcy!
  2. Wielki polski aktor zmarł tragicznie we własnym mieszkaniu. O tej tragedii mówili wszyscy
  3. Beata Szydło spali się ze wstydu. Wyciekło zdjęcie z Kaczyńskim
  4. Justyna Żyła w końcu przejrzała na oczy? Będziecie wściekli
  5. Żona Wiśniewskiego przyłapana! Przystojny trener pociesza ją przy drinku

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News