Katarzyna Łaniewska jest w dramatycznej sytuacji. Choroba aktorki bezwzględnie postępuje

Katarzyna Łaniewska jest w dramatycznej sytuacji. Choroba aktorki bezwzględnie postępuje Źródło: Screen "Plebania" TVP

Katarzyna Łaniewska ma poważne problemy ze zdrowiem, a pomimo kosztownego leczenia choroba nie ustępuje. Uwielbiana przez Polaków aktorka, która wcieliła się m.in. w rolę gospodyni księdza w serialu "Plebania", wyznała prawdę o swoim stanie zdrowia w jednym z niedawnych wywiadów. Wielbiciele gwiazdy są bardzo zaniepokojeni jej słowami.

Katarzyna Łaniewska od lat zmaga się z chorobą, niestety, nawet kosztowne leczenie nie zdołało powstrzymać dolegliwości. Uwielbiana aktorka wyznała całą prawdę o swoim stanie zdrowia, fani są bardzo zaniepokojeni słowami gwiazdy.

Katarzyna Łaniewska ma ogromne problemy ze wzrokiem

Uwielbiana przez Polaków aktorka skończyła już 87 lat, mimo to wciąż jest aktywna zawodowo. Widzowie pamiętają ją m.in. z roli gospodyni księdza w serialu "Plebania", jakiś czas temu gościnnie wystąpiła również w "Na dobre i na złe" oraz "Ojcu Mateuszu". Niedawno gwiazda przyznała jednak, że jej stan zdrowia znacznie się pogorszył. Katarzyna Łaniewska od lat cierpi na zwyrodnienie plamki żółtej w oku, które sprawia, że stopniowo traci wzrok.

– Niestety, taki mój los. Widzę już tylko światło, zarysy postaci i przedmiotów. W domu poruszam się stałą trasą, którą znam doskonale, a roli uczę się ze słuchu – wyznała Katarzyna Łaniewska w rozmowie z "Super Expressem".

Katarzyna Łaniewska traci wzrok, na leczenie choroby wydała majątek

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Gwiazda przyznała, że początkowo pomagały jej drogie zastrzyki, które aplikuje się do oka. Każdy z nich kosztował ponad 3 tysiące złotych, a Katarzyna Łaniewska przyjęła ich prawie 30. Jednak z czasem i one przestały hamować rozwój choroby.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny apel MZ. Dotyczy wszystkich Polaków, pod żadnym pozorem nie wolno lekceważyć
2. Tuż przed śmiercią zaczął tracić zmysły. Nowe fakty dotyczące strasznej śmierci aktora
3. Minister Szumowski się wygadał. Zdradził, kiedy w całej Polsce wrócą rygorystyczne obostrzenia

Niestety, zwyrodnienie cały czas postępuje, a życie aktorki znacznie się skomplikowało. Po śmierci męża, Andrzeja Błaszczaka, gwiazda zamieszkała zupełnie sama. Na szczęście może liczyć na pomoc córki i wnuka. To dzięki nim, jest w stanie dalej pracować. Już niedługo fani będą mogli zobaczyć ją w czwartej już części komedii "Kogel-mogel", w której po raz kolejny wcieli się w postać Solskiej.

– Córka i wnuczek nagrywają mi dialogi na dyktafon, a ja to sobie potem odtwarzam i zapamiętuję. Rodzinę mam wspaniałą. [...] Nie rozpaczam, bo wiem, że Pan Bóg ma dla mnie taki plan. Przyjmuję to z pokorą i cieszę się, że mimo choroby wciąż mogę pracować – wyznała aktorka. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczna wiadomość sprzed kilku godzin. Nie żyje Michał Bąk, stratował go byk
  2. Nagła decyzja premiera Morawieckiego. Sytuacja wymknęła się spod kontroli
  3. Polacy pogrążyli się w rozpaczy. Nie żyje Michał Bąk, miał dopiero 24 lata
  4. Pilny apel MZ. Dotyczy wszystkich Polaków, pod żadnym pozorem nie wolno lekceważyć
  5. Jacek Kurski się do tego posunął. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułów

Źródło: Pomponik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News