Niewielu o tym pamięta. Tak kiedyś nazywała się Katarzyna Dowbor

Niewielu o tym pamięta. Tak kiedyś nazywała się Katarzyna Dowbor Źródło: Instagram.com/@katarzyna_dowbor_official

Katarzyna Dowbor jest dziś gwiazdą Polsatu i jedną z bardziej rozpoznawalnych dziennikarek telewizyjnych. Mało kto dziś pamięta jak nazywała się prezenterka zanim wyszła za mąż.

Katarzyna Dowbor mimo wejścia w wiek emerytalny z werwą godną podziwu realizuje się w dziennikarstwie. Przez wiele lat spełniała się na wizji TVP, a od kilku prowadzi program "Nasz nowy dom".

Katarzyna Dowbor - mało kto pamięta jej panieńskie nazwisko

To jedna z "misyjnych" produkcji telewizyjnych. Prowadząca widziała i przeżyła w swoim życiu niejeden dramat. Może dlatego codzienne problemy mieszkańców, których odwiedza z ekipą Polsatu, są jej szczególnie bliskie. Jedno jest pewne - wizyta ekipy "Nasz nowy dom" diametralnie zmienia upadające domostwa w piękne mieszkania. 

Wróćmy jednak do korzeni Katarzyny Dowbor. Dziś nosi ona nazwisko swojego pierwszego męża, Piotra Dowbora. Para pobrała się w 1982 roku. Owocem tego związku jest znany dziennikarz telewizyjny i radiowy, Maciej Dowbor.

Związek nie przetrwał jednak próby czasu. Gwiazda wspominała ponoć w wywiadach, że było to małżeństwo zawarte zbyt pochopnie. Rozpadały się też kolejne małżeństwa gwiazdy - z Januszem Atlasem i Grzegorzem Świątkiewiczem. Swojego ostatniego związku, z dziennikarzem i redaktorem naczelnym "Polityki" Jerzym Baczyńskim już nie formalizowała.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mało kto pamięta panieńskie nazwisko Katarzyny Dowbor. Przypominamy zatem, że dziennikarka pochodzi z domu Wiesława i Krystyny Kokocińskich. Ma też w rodzinie piękne tradycje patriotyczne. Jej dziadek był podpułkownikiem Wojska Polskiego i nazywał się Bronisław Kowalczewski. Ojciec gwiazdy pracował z kolei jako entomolog i kierownik Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Dziś Katarzyna Dowbor jest uosobieniem kobiety silnej, a przede wszystkim szczęśliwej. Skupiona na karierze, pozostaje blisko dzieci i ukochanych zwierząt. Nierzadko także blisko ludzi w skrajnej nędzy i potrzebie, których odwiedza razem z budowlaną ekipą Polsatu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zofia Czerwińska z rozpaczy chciała się rzucić pd pociąg. Powodem był mężczyzna! Straszna prawda wyszła na jaw po latach
  2. Polacy są w szoku. Takiego zachowania po Andrzeju Dudzie nikt się nie spodziewał. Nawet Tomasz Lis nie krył ZACHWYTU!
  3. Norbi straci pracę?! Prowadzący "Jaka to melodia" przerywa milczenie
  4. Księżna Kate jej tego nie daruje. Wbijające w ziemię słowa Meghan o zdradzie Williama, Wielka Brytania zaniemówiła
  5. Gwiazda Polsatu przesadziła z wypełniaczami. Gdy zobaczycie jej usta, odbierze wam mowę
  6. Marta Kaczyńska przekazała tragiczne informacje. "Karetka zabrała ją dziś, nie wiemy czy z tego wyjdzie"

źródło: Wikipedia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News