Dziadek Katarzyny Dowbor przed śmiercią wygłosił poruszające słowa

Dziadek Katarzyny Dowbor przed śmiercią wygłosił poruszające słowa Źródło: Screenshot z youtube.com/OnetRano

Katarzyna Dowbor w ostatnim czasie częściej wspomina swojego dziadka. Był on postacią, która zapisała się w jej sercu bardzo mocno. W wywiadach prezenterka zdradza nowe szczegóły związane z jego życiem. Najbardziej wzruszające są słowa, które wygłosił tuż przed śmiercią. O tym nie wiedział nikt.

Katarzyna Dowbor w ostatnim wywiadzie opowiedziała o wzruszających szczegółach życia swojego dziadka. Dziennikarka dotychczas wspominała o tęsknocie, jaka towarzyszy jej w związku ze śmiercią mężczyzny. Teraz postanowiła podzielić się także biografią Bronisława Kowalczewskiego. To zasłużony Polak, o czym wie mało osób, śledzących kulisy życia gwiazdy.

Katarzyna Dowbor o ostatnich słowach swojego dziadka

Okazało się, że dziadek Dowbor zapisał się w historii Polski. Był wielokrotnie odznaczanym bohaterem (otrzymał krzyż Virtuti Militari, a także został odznaczony za zasługi przez samego marszałka Piłsudskiego) z czego dumna jest zarówno dziennikarka, jak i cała rodzina. Ta wspomina historie z życia Bronisława Kowalczewskiego.

 - Dla niego Bóg, Honor, Ojczyzna nie były pustymi słowami - mówiła gwiazda Polsatu w rozmowie z dziennikarzem "Dobrego Tygodnia".

Dla dziadka Katarzyny Dowbor najważniejsza była ojczyzna. To właśnie dla Polski gotowy był oddać życie. Wszystko było dla niego całkowicie drugorzędną sprawą. Gdy trzeba było służyć Polsce, był gotowy na poświęcenie.

 - (...) Zdecydował się zostawić dwie małe córeczki, żeby służyć Ojczyźnie - mówiąc o trudnym wyborze dziadka, wspomina Dowbor w "Dobrym Tygodniu".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dla mężczyzny, opuszczenie córek było bardzo trudne. Aby jednak choć w pewnym stopniu zrekompensować im tęsknotę, jaką odczuwały, napisał do nich emocjonujący list.

 - Dziadek napisał do nich list. Zatytułował go: Gdybym nie wrócił z frontu. W tym swoim testamencie zadysponował majątkiem, a na koniec padły zdania, które mogłyby być przesłaniem dla współczesnych młodych ludzi - opowiada Katarzyna Dowbor.

Ostatnie słowa, które wspomniała Dowbor z pewnością wciąż są niezwykle emocjonalne dla całej rodziny.

 - Moje drogie córki, kochajcie się, ale kochajcie też swoją ojczyznę i nie bójcie się poświęcić dla niej dóbr materialnych, a nawet życia, wychowajcie swoich synów na polskich żołnierzy, którzy będą walczyć o swój wolny kraj - napisał w liście do swoich dzieci Bronisław Kowalczewski, gdy w 1939 wyruszył na front.

  1. Bogumiła Wander ostro skomentowała słowa Woźniak-Starak. „To szczyt wszystkiego”
  2. Elżbieta Zapendowska z partnerem. Jest od niej 20 lat młodszy! „Nie trzymam go na siłę”
  3. Bohater M jak miłość umiera na nowotwór. Niewyobrażalny dramat
  4. Aktor M jak Miłość przeszedł życiową rewolucję. "Trochę się tego bałem"
  5. Zenek Martyniuk ma sobowtóra. Musicie zobaczyć, jak wygląda

Źródło: Lelum

Następny artykuł