Katarzyna Dowbor jest polską dziennikarką, która przez wiele lat kojarzona była z Telewizją Polską, jednak od 2013 roku związała się z Polsatem. Zasłynęła tam dzięki prowadzeniu cieszącego się ogromną popularnością programu „Nasz nowy dom”. Teraz jednak na drodze kobiety pojawił się prawdziwy dramat. 

Katarzyna Dowbor swoją telewizyjną karierę rozpoczęła w 1983 roku, kiedy postanowiła związać się z Telewizją Polską. Jest autorką wielu reportaży oraz programów publicystycznych, jednak największą popularność przyniósł jej poranny magazyn emitowany w TVP2 „Pytanie na śniadanie”, który przez wiele lat prowadziła.

Z TVP współpracowała aż do 2013 roku, wtedy jednak stało się coś, czego nikt się nie spodziewał – prezenterka postanowiła przejść do telewizji Polsat, gdzie wybiła się prowadząc program „Nasz nowy dom”. Teraz jednak kobieta zmierzyć się musi z ogromną tragedią, która stanęła na jej drodze.

Cudowna rodzina zmagająca się z okropną chorobą

Katarzyna Dowbor wraz ze swoją ekipą programu „Nasz nowy dom” wybrała się tym razem do województwa świętokrzyskiego, gdzie postanowiła pomóc rodzinie mieszkającej we wsi Gieraszowice. W starym drewnianym domu mieszkało tam młode małżeństwo wraz z trójką dzieci: Mają, Sebastianem oraz Michaliną. Rodzice – Ewelina i Grzegorz – starali się ciągle poprawiać komfort swoich pociech. Dobudowali już łazienkę oraz prowizorycznie doprowadzili wodę, lecz to nie wystarczało.

Ich dom ogrzewany był przez rozpadający się piec, okna oraz podłogi były w opłakanym stanie, a z powodu złej izolacji zimą woda w rurach bardzo często zamarzała. Jakby rodzinie mało było kłopotów, zmagać się musieli również z bardzo poważną chorobą pana Grzegorza – hemofilią.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na pewno nie poznajesz tej znanej prezenterki! Tak zmieniały się gwiazdy TVP

Katarzyna Dowbor wzięła sprawy w swoje ręce

Ekipa programu nie mogła przejść obok tej sprawy obojętnie. Szybko zapadła decyzja, że trzeba pomóc ludziom w potrzebie i natychmiast wzięto się do pracy. Na początek zmieniono układ domu tak, by znalazło się tam miejsce do nauki oraz zabaw dla trójki dzieci. Innowacją miała być również umieszczona w salonie półka w kształcie drzewa.

Dokonano oczywiście również standardowych poprawek – rozpadające się ściany zastąpiła nowa elewacja, a całe wnętrze urządzone jest w nowoczesny, lecz gustowny sposób. Dominują również jasne kolory, dzięki którym przestrzeń do wykorzystania wydaje się dużo większa.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. MOPS ZAPŁODNIŁ HUSKY. CZEGOŚ TAKIEGO JESZCZE NIE WIDZIELIŚMY
  2. Jaka fryzura do zabudowanej sukienki? Zaszalej!
  3. Fani zlinczowali Gessler! Tym razem przesadziła z chamstwem?
  4. Kayah śmiertelnie chora? Niepokojące zachowanie i słowa gwiazdy
  5. Burza po wywiadzie Podsiadło w TVN! Prowadzący nie byli w stanie go zrozumieć

Nie uwierzysz, jak wiele razy te gwiazdy brały ślub!

ŹRÓDŁOplotek.pl

Redaktor, recenzent, copywriter.