Najpierw umarł dziadek, potem nagle mama. Wtedy do drzwi nastolatka zapukała Katarzyna Dowbor

Najpierw umarł dziadek, potem nagle mama. Wtedy do drzwi nastolatka zapukała Katarzyna Dowbor Źródło: YouTube - eOstroleka

Katarzyna Dowbor i jej ekipa po raz kolejny pokazała, że chcieć to móc. Tym razem zapukała do nastolatka, który stracił mamę i dziadka. Prezenterka dokonała istnego cudu i diametralnie odmieniła jego życie.

Katarzyna Dowbor, prezenterka popularnego programu telewizyjnego "Nasz nowy dom", nie mogła przejść obojętnie obok losu dwuosobowej rodziny z Ostrołęki. To właśnie do niej postanowiła zapukać wraz z ekipą. Dom tej rodziny był w naprawdę opłakanym stanie - Hubert z babcią nie mieli łazienki, kanalizacji ani ogrzewania. Ze względu na wilgoć, na wszystkich ścianach i sufitach znajdowała się gruba warstwa grzyba, a dach nadal pokrywał silnie rakotwórczy relikt przeszłości - eternit. Ekipa Katarzyny podjęła się niełatwego zadania, by przywrócić to miejsce do normalnego użytku. Efekty przerosły najśmielsze oczekiwania.

Katarzyna Dowbor dowiedziała się o tragicznych wydarzeniach w tej rodzinie

W domu w Przytułach Starych niedaleko Ostrołęki mieszka 18-latek Hubert wraz z 61-letnią babcią, panią Zofią Zduńczyk. Nastolatek wychowywał się bez ojca, a jego dziadek zmarł 10 lat temu. Niestety, w 2018 roku rodzinę spotkała kolejna tragedia. W wieku zaledwie 39 lat w wyniku zapaści zmarła pani Aneta Kruczyk, mama Huberta. W związku z tą ciężką sytuacją, chłopak może liczyć tylko na pomoc babci, której z kolei nikt nie chciał pomóc w remoncie niszczejącego domu. Na szczęście życzliwą dłoń wyciągnęła do nich Katarzyna Dowbor z ekipą.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Łazienka i dostęp do bieżącej wody - marzenia nastolatka

Ponieważ dach był nieszczelny, w każdym pomieszczeniu domu panowała wilgoć. Ogromny problem stanowił także brak bieżącej wody. Babcia z wnuczkiem musieli codziennie czerpać wodę ze studni i myć się w misce. Z powodu braku łazienki, czynności fizjologiczne załatwiali w wychodku. Nie mieli także prywatności - oboje mieszkali w jednym pokoju ogrzewanym starą kozą. Marzeniem Huberta był bezpieczny, ciepły i przytulny dom, który ułatwi codzienność jemu i ukochanej babci.

Dzisiaj grzeje: 1. Staruszka zapukała do sąsiada i prosiła o obierki z ziemniaków. Gdy poznał jej powód prawie zemdlał
2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

Remont domu odbył się według projektu Martyny Kupczyk, natomiast prace wykonała ekipa Wieśka Nowobilskiego. Oszałamiające efekty możecie zobaczyć w 166. odcinku programu "Nasz nowy dom"!

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szybki test "diamentowego palca" pokaże, czy chorujesz na nowotwór. Zrobisz go w 2 minuty, a możesz uratować swoje życie
  2. W zmrożonej bryle ziemi przez 18 tysięcy lat ukryty był pies. Natychmiast oddano go do badań naukowców, niebywałe doniesienia
  3. 4-latka rozpaczliwie chciała obudzić mamę. Niestety nie wstała, teraz wszyscy próbują rozwiązać mroczną tajemnicę
  4. Klasa sama w sobie. Tak Beata Tyszkiewicz zareagowała na słowa szowinisty Żuławskiego o jej biuście
  5. Opłaty za wywóz śmieci zedrą z ciebie ostatnie grosze. Jest jeden sposób na płacenie mniej

Źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News