Katarzyna Dowbor
TRICOLORS/East News
Irmina Jach - 22 Maja 2020

Nikt nie znał całej prawdy. Katarzynie Dowbor nagle zaczęło wychodzić oko, lekarz złapał się za głowę

Katarzyna Dowbor, prowadząca "Nasz nowy dom", zaobserwowała u siebie niepokojące objawy. Kobieta zauważyła, że nagle zaczęła mieć problemy ze wzrokiem. Wytrzeszcz był bardzo widoczny i nie znikał z upływem czasu. Lekarz, do którego trafiła prezenterka, złapał się za głowę. Diagnoza okazała się być bardzo nietypowa. Nikt nie domyśli się, jak brzmiała.

Katarzyna Dowbor opowiedziała niedawno, że zmaga się z poważną chorobą autoimmulogiczną. Pierwsze symptomy można było zaobserwować przed dziewięcioma laty, kiedy bardzo aktywna dotychczas prezenterka, nagle podupadła na zdrowiu. Objawy, które zaobserwowała prowadząca "Nasz nowy dom" zmusiły ją do natychmiastowej wizyty u lekarza, który zlecił wykonanie szczegółowych badań.

Bliźniaczki nie żyjąDo końca trzymały się za rączki. Wszystko wydarzyło się na oczach matki, zginęły tragicznieCzytaj dalej

Katarzyna Dowbor miała problem ze wzrokiem

Katarzyna Dowbor stwierdziła, że coś dziwnego dzieje się z jej okiem. Problem był na tyle widoczny, że konieczne okazało się maskowanie go przed kamerą. Prezenterka zaobserwowała wytrzeszcz, który pojawił się tylko w jednej gałce ocznej. Gdy przyszły wyniki badań, okazało się, że winna jest tarczyca.

- Choroba, na którą choruję, to nadczynność przechodząca w niedoczynność. Stąd różnica w wadze i nastroju. Przy nadczynności człowiek jest nerwowy, szybki, a przy niedoczynności tyje i robi się powolny - tłumaczy Katarzyna Dowbor w rozmowie z Michałem Figurskim.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Gogglebox, dieta gwiazdyUwielbiana gwiazda polskiego show schudła nagle 30 kg. Zdradziła fanom swój sekretCzytaj dalej

Diagnoza brzmiała: choroba Gravesa-Basedowa. Oprócz dużych dawek leków, Katarzyna Dowbor została poddana także wlewom sterydowym. Po sześciu latach leczenia podjęto decyzję o usunięciu chorej tarczycy. Dziś prezenterka czuje się dobrze. Do końca życia będzie jednak przyjmować leki wyrównujące poziom hormonów. W uniknięciu powikłań pomogła szybka diagnoza.

- Mimo, że TSH, fT3, fT4, czyli podstawowe badania, które robi się przy tarczycy, miałam na dobrym poziomie, mój organizm wciąż ze mną walczył. Ciągle miałam stan zapalny. Jeśli czujecie się źle, sprawdźcie, co z waszą tarczycą - powiedziała Katarzyna Dowbor w audycji Radia ZET.

Jak rozpoznać, że dzieje się coś niepokojącego?

Dzisiaj grzeje:

1. Poważna awaria dwóch dużych banków. Klienci nie mogą korzystać z kart płatniczych

2. Niewyobrażalna tragedia, babcia znalazła ciało 5-letniej wnuczki. Media dotarły do porażających szczegółów

Choroba Gravesa-Basedowa

Choroba Gravesa-Basedowa jest chorobą tarczycy o podłożu autoimmunologicznym. Jest przyczyną pojawienia się nadczynności tarczycy, gruczoł ulega także powiększeniu. Schorzenie to ma przebieg nawracający. Występują okresy zaostrzeń i remisji. Do typowych objawów należy rozdrażnienie, zmęczenie, potliwość, kołatanie serca, tachykardia, drżenie mięśni i ubytek masy ciała.

Wynikiem choroby są także schorzenia współistniejące. Mogą wystąpić problemy inne problemy, takie jak bielactwo, łysienie plackowate, marskość wątroby, reumatoidalne zapalenie stawów i niedokrwistość. Konsekwencją schorzenia może być upośledzenie czynności gałki ocznej i utrwalenie wytrzeszczu.

W przypadku choroby, na którą choruje Katarzyna Dowbor, nie stosuje się leczenia przyczynowego. Podaje się leki na orbitopatię tarczycową i nadczynność tarczycy. Leczenie farmakologiczne przyspiesza remisję. Nieleczona choroba może doprowadzić do śmiertelnych powikłań.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  2. Justyna Żyła została zapytana o adopcję dzieci przez homoseksualistów. Jej wypowiedź podzieliła Polaków
  3. Do końca wierzyli w szczęśliwy finał. Niestety, nie żyje Karol Szafranek
  4. Nowe ognisko epidemii w Polsce. Tym razem nie na Śląsku
  5. Genialna sztuczka pokazuje, czy truskawki są robaczywe bez naruszania owoców. Bezbłędna i szybka metoda
  6. Gigantyczne ceny młodych polskich ziemniaków przyprawiają o palpitację. Czereśnie po 70 zł, co się dzieje?


Gotowanie składnik dodawany do zupyPolacy masowo dodają ją do zup. Popełniają błąd, skład przyprawia o palpitacjeCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet/Medonet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News