Dowbor wyremontowała dom dzieci alkoholika. Po emisji programu ojciec Chce do nich wrócić

Dowbor wyremontowała dom dzieci alkoholika. Po emisji programu ojciec Chce do nich wrócić Źródło: screen youtube.com/Wideoportal

Katarzyna Dowbor dzięki prowadzonemu przez siebie programowi może pomagać wielu rodzinom z całej Polski. Po emisji jednego z odcinków programu do jego bohaterów nieoczekiwanie odezwał się ojciec alkoholik, który przypomniał sobie o rodzinie.

Katarzyna Dowbor jako prowadząca programu "Nasz nowy dom" w swojej pracy spotkała się już z nie jedną ludzką tragedią. Rozbite rodziny, a nawet samotnie żyjące rodzeństwo w budynku, który się do tego absolutnie nie nadaje, to są właśnie często bohaterowie tego programu. Czasami nawet ciężko uwierzyć, że ktoś może zdolny być do mieszkania w tak opłakanych warunkach, ale niestety czasami ludzie nie mają innego wyboru. W ostatnim odcinku programu poznaliśmy rodzeństwo, które w swoim życiu przeszło niemało.

Katarzyna Dowbor wyremontowała im dom

Niestety wiele osób w naszym społeczeństwie boryka się z problemem alkoholowym, który bardzo mocno ingeruje w ich życie, powoli wyniszczając zarówno pijącego, jak i jego otoczenie. W rodzinie Michała, Filipa i Roksany alkohol był obecny praktycznie od zawsze. Zarówno ojciec, jak i matka rodzeństwa pili, a kobieta jakiś czas temu zginęła w wypadku potrącona przez samochód.

Ta tragedia doprowadziła do tego, że najstarszy z rodzeństwa Michał w czasie swojego przygotowania do matury musiał zaadoptować swoją siostrę i brata oraz zaopiekować się nimi. Niestety nie był to koniec tragedii, które ich spotkały, ponieważ w domu, w którym mieszkali, wybuchł pożar niszcząc go praktycznie doszczętnie. Rodzeństwo nie mogło również zwrócić o pomoc do ojca, ponieważ ten opuścił ich lata temu.

Na szczęście Katarzyna Dowbor wraz ze swoją ekipą odmieniła losy Michała, Filipa i Roksany pięknie remontując ich zniszczony dom. Najstarszy z rodzeństwa przez widzów i internautów został okrzyknięty bohaterem.

 - Nie spodziewałem się tylu miłych słów i gratulacji. Przecież ja nie zrobiłem nic nadzwyczajnego. Gdy się kogoś kocha, tak jak ja swoje rodzeństwo, to nie zwraca się uwagi na trudności, tylko się działa. Wiem, że w Polsce jest wiele osób, które też ledwo wiążą koniec z końcem, np. samotne matki z piątką dzieci, dlatego tym bardziej nie czuję się bohaterem, tak jak niektórzy mnie teraz określają - mówił Michał w wywiadzie dla mediów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ojciec alkoholik chciał z nimi zamieszkać. Odpowiedź była stanowcza

Jednak nie był to koniec niespodzianek dla całej trójki, ponieważ po emisji programu odezwał się do nich ojciec, który wciąż boryka się z chorobą alkoholową. Mężczyzna oznajmił, że po wielu latach nieinteresowania się swoją rodziną, chce zamieszkać ze swoimi dziećmi w nowym domu. Odpowiedź Michała, jako opiekuna rodzeństwa była stanowcza i bardzo szybka.

 - Od razu daliśmy mu do zrozumienia, że absolutnie nie ma możliwości, żeby się do nas wprowadził. Przez tyle lat nie interesował się nami i podjął wiele decyzji, których nigdy nie zrozumiem, dlatego myślę, że nie udałoby się nam odbudować relacji. On nadal ma problemy z alkoholem, czasem dzwoni do nas pijany, ale wtedy nawet nie wchodzę z nim w dyskusję - dodaje.

  1.  Nie żyje legenda TVP. Jego nagła śmierć wstrząsnęła Polską. Tysiące osób jest w żałobie
  2. Gwiazdor Polsatu zmarł tragicznie i osierocił jedyną córkę. Do dziś opłakują go miliony Polaków. Jego córka wyrosła na ZJAWISKOWO piękną kobietę
  3. Tadeusz Rydzyk oszalał? Wzywa wszystkich Polaków, by zrobili to jeszcze przed jesienią
  4. 11-latka dostała uwagę od matematyczki. Gdy mama ją przeczytała, aż w niej zawrzało
  5. Ojciec jednak zabił Dawidka? Znaleziono prawdopodobne narzędzia zbrodni, media dotarły do porażających informacji
  6. Wstrząsające, jedno zdanie mamy Pawła Ż. na jego pogrzebie. Rozdziera serce
     
     

źródło: Super Express

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu