Szokujące sceny towarzyszą kataklizmowi, który właśnie uderzył w Europę. Specjaliści ostrzegają przed zagrożeniem, ludzie są przerażeni. To, co widzimy na filmach, mrozi krew w żyłach.

Do wybrzeży Wielkiej Brytanii dotarł właśnie huragan Brian. Na jego działanie najbardziej narażone są Irlandia i Walia. Prędkość wiatru dochodzi do 130 km/h, zaś lokalne władze ostrzegają przed utrudnieniami i niebezpieczeństwami. Może dochodzić do przerw w dostawach prądu, utrudnień w komunikacji, ale także powodzi.

Na ogromnym obszarze, bo aż w 20 regionach zachodniej Anglii ogłoszono alarmy przeciwpowodziowe. W niektórych miejscach, szczególnie w Kornwalii podniesiono bariery, mające zapobiegać wdarciu się falom w głąb lądu. Mieszkańcy Walii i Anglii zostali ostrzeżeni, by ci, którzy mieszkają nad morzem, nie zbliżali się do brzegu.

Sceny uwiecznione przez mieszkańców na filmach mrożą krew w żyłach. Widać na nich ogromne fale uderzające w wybrzeża i wiatr miotający małe łódki na wodzie. Ten stan, jak ostrzega brytyjska rządowa agencja ds. środowiska, potrwa przynajmniej do końca weekendu.


fot. twitter.com/Lyonsphotos_uk
fot. twitter.com/news4travellers

Źródło: rmf24.pl

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością


TE zdjęcia dzikiej przyrody zaprą ci dech w piersiach!

...

Zobacz również