Z pewnością nieładnie jest cieszyć się z dramatów. Czasem jednak to, co dla jednych jest katastrofą, dla drugich może być korzystne. Tak się składa, że kataklizm, który zbliża się do Europy, jest dla Polaków… dobrą wiadomością.

Chodzi o huragan Ophelia, który nadciąga nad Europę znad Atlantyku. Klasyfikowana jako „burza tropikalna” Ophelia na początku przejdzie przez portugalskie wyspy Azory. Według prognoz ominie kontynentalną część państwa, zaś w niedzielę lub poniedziałek ma dotrzeć do Irlandii.

Huragan na zachodnich obrzeżach Europy będzie miał wpływ na pogodę także w Polsce. Wbrew wcześniejszym ostrzeżeniom wydaje się, że Polska od Ophelii w prezencie dostanie ładną pogodę.

– Na południe od Polski znajduje się wyż. Między tym układem wysokiego ciśnienia a Ophelią wytworzy się bardzo ciepła cyrkulacja powietrza. To sprowadzi z południowego zachodu powietrze z Afryki. Dotrze ono najpierw do Hiszpanii, potem do Niemiec i wreszcie do Polski – wyjaśnia branżowa TVN Meteo.

W poniedziałek można zatem w niektórych miejscach kraju spodziewać się nawet 20 stopni Celsjusza! Nie należy lekceważyć oczywiście ostrzeżeń wydawanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla trzech północnych województw Polski. Wiatr dochodzący w porywach nawet do 90 km/h może dotknąć mieszkańców województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

fot. twitter.com/Goatys_News

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością


Najbardziej przerażające stworzenia, jakie żyją na naszej planecie

Źródło: wiadomosci.wp.pl

...

Zobacz również