Korzystaliście z wypożyczalni kaset wideo? Jedna z nich funkcjonuje do dziś

Korzystaliście z wypożyczalni kaset wideo? Jedna z nich funkcjonuje do dziś Źródło: Daniel von Appen

Kasety wideo zapewne wielu z nas wspomina z rozrzewnieniem. Przez długi czas korzystaliśmy z nich, aby oglądać największe kinowe hity w zaciszu domowym. Magnetowidy odtwarzające kasety były obiektem pożądania w każdym polskim domu, jednak te czasy bezpowrotnie już minęły.

Kasety wideo wypełniały półki, a na niektóre popularne tytuły trzeba było zapisywać się na listę. To wspomnienie wielu Polaków, którzy swego czasu masowo odwiedzali wypożyczalnie. Wydawało się, że taki biznes to prawdziwa żyła złota, lecz czasy diametralnie się zmieniły. Kasety wideo to już echo przeszłości.

Kasety wideo są nieznane współczesnym dzieciom

Kasety wideo były duże, nieporęczne, a taśma często się zacinała. Dodatkowo, jak wspomina w rozmowie z InnPoland były właściciel jednej z takich wypożyczalni, trudno o gorszy nośnik danych niż właśnie kasety wideo. Kiedy jednak ta "telewizja na żądanie" wchodziła do naszego kraju nie narzekaliśmy na jakość produkcji, po prostu cieszyliśmy się z tego, że możemy obejrzeć światowej sławy film na własnym telewizorze. A wy, korzystaliście z wypożyczalni kaset wideo? Jak się okazuje, jedna z nich funkcjonuje do dziś, jednak zamiast skupiać się na poszukiwaniu nowych klientów, chce ocalić od zapomnienia pewien istotny fragment historii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Już dawno porzuciliśmy kasety wideo na rzecz DVD

Na warszawskim Ursynowie mieści się jedna działająca jeszcze wypożyczalnia kaset wideo. Większość tego, co pojawia się pod wynikiem w wyszukiwarce to martwe strony i pozamykane firmy-widma, których ślad został w sieci. Właściciel miejsca okrzykniętego ostatnią działającą wypożyczalnią uważa, że jest to stwierdzenie na wyrost. 

- Przesada. Ostatni klient, który chciał coś wypożyczyć, mógł zajrzeć jakieś dwa czy trzy lata temu. Wtedy jeszcze też ostatnie imprezy typu „wieczór przy kasetach video” robili studenci - powiedział Norbert Rasiński, który jest właścicielem miejsca w ursynowskim Domu Sztuki. Teraz kasety wideo częściej wykorzystywane są przez ekipy filmowe, które potrzebują konkretnego tła do kręcenia scen osadzonych w realiach lat 90. czy 80.

Dzisiaj grzeje: 1. Fani nie mogą dojść do siebie po nagłej śmierci gwiazdy. Była w 8. tygodniu ciąży

2. Koszmar rodziny Stuhrów. Syn aktora otrzymuje straszne wiadomości

W internecie nie brakuje pasjonatów

Kasety wideo mimo niskiej jakości obrazu oraz praktycznie braku możliwości odtworzenia nadal maja wiernych fanów, którzy starają się pielęgnować wspomnienia na ich temat. Na Facebooku można znaleźć stronę Wypożyczalnia Kaset Wideo, na której administratorzy zamieszczają zdjęcia starych okładek i przekierowują na swój kanał na YouTube, gdzie przybliżają stare dzieła. Ciekawe, ilu z was ma jeszcze w swoim domu kasety wideo.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Justyna Żyła odpowiedziała na mocny wpis męża. Szybko usunęła swoją wiadomość, ale w internecie nic nie ginie
  2. Bezdomna kobieta poprosiła Zbigniewa Wodeckiego o jedzenie. Nieprawdopodobny gest artysty poruszy każdego
  3. Panna moda spróbowała tortu na weselu. Niestety zaraz potem zmarła, a na jaw wyszła wstrząsająca prawda
  4. Lara Gessler pokazała bardzo stare zdjęcie mamy. Nie do wiary, jak kiedyś wyglądały jej słynne blond loki
  5. Justyna Żyła nie mogła się opanować. Odpowiedziała Piotrowi na ujawnienie ich rozmów, przeszła samą siebie
  6. Cezary Żak i Katarzyna Żak rozwodzą się? Jest oficjalne oświadczenie aktora

Źródło: InnPoland

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News