Jeśli masz w domu starocie, możesz nieźle zarobić. Chodzi o szpargały, które znajdziesz w piwnicy czy szufladzie babci

Jeśli masz w domu starocie, możesz nieźle zarobić. Chodzi o szpargały, które znajdziesz w piwnicy czy szufladzie babci Źródło: pixabay/gosiak1980

Jeśli nie zgadza ci się kasa, warto przejrzeć stare szpargały, z którymi często nie wiadomo co było zrobić. Okazuje się, że wiele staroci ma niebagatelną wartość.

Spora kasa za starocie. Okazuje się, że w momencie popularyzacji mody na przedmioty PRL, wiele z pozoru bezwartościowych rzeczy, można sprzedać za przyzwoite sumki. Jeśli brakuje ci przysłowiowych "kilku groszy" warto rozważyć, co możesz przehandlować.

Łatwa kasa, wystarczy przejrzeć stare szpargały

Jedną z takich rzeczy są wszelkiego rodzaju stare plakaty, ulotki, prospekty reklamowe, które mają już swoje lata. Fani staroszkolnych, retro gadżetów potrafią zapłacić za to niemałe sumki. Oczywiście nie ma co liczyć na grube tysiące, szczególnie jeśli nie są one w idealnym stanie. Warto jednak wystawić je na licytację. Dzięki temu mamy pewność, że sprzedamy przedmiot za maksymalną jego wartość, a nie będzie on "wisiał" na aukcji, ze względu na zbyt wysoką cenę.

Podobna sytuacja ze starymi pudełkami. Być może oryginalne opakowanie z instrukcją z 20-letniego telefonu, będzie akurat poszukiwane przez kolekcjonera starych telefonów? Podobnie ze starą elektroniką. Wszelkiego rodzaju walkmany, czy discmany, wciąż mają swoich fanów, o ile są oczywiście sprawne. Podobnie z kasetami VHS, czy płytami CD, kolekcjonerzy szczególnie lubią stare, pierwsze wydania danych dzieł.

Inne starocie, za które można dostać niemałe kwoty

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podobnie ze starymi zabawkami. Jeśli zostały ci zabawki z dzieciństwa, które mają po 20-30 lat, istnieje duża szansa, że ktoś takowe kolekcjonuje. Szczególnie cenione są stare zachodnie zabawki, które w PRL-u kupowało się w Peweksie, bo na polskim rynku to prawdziwy rarytas. W szczególności, gdy macie je w oryginalnych pudełkach.

Dzisiaj grzeje: 1. Media ustaliły, kto zastąpi Jacka Kurskiego. Polacy będą wściekli
2. Dziecko zmarło we własnym łóżku. Przyczyna śmierci 2-letniej dziewczynki przestrogą dla wszystkich rodziców

Również rzeczy z PRL potrafią mieć swoją wartość. Wszelkie gadżety, czy części do aut z epoki, a także różnego rodzaju rzeczy codziennego użytku. Równie wysoko cenione są sprzęty takie, jak radia, czy stare telewizory. Warto się rozejrzeć po strychu, czy piwnicy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czy koronawirusem można zarazić się od zwierząt domowych? Odpowiedzi udziela WHO
  2. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach
  3. Wszyscy myśleli, że znany aktor popełnił samobójstwo. Prawda okazała się jednak o wiele gorsza
  4. Znaleźli tajemnicze pudło, nie mogli uwierzyć własnym oczom gdy zajrzeli do środka. Teraz błagają o pomoc
  5. Dramatyczne wyznanie uwielbianej aktorki. Jej słowa wstrząsną całą polską branżą filmową
  6. Właśnie teraz kapusta pekińska jest na wagę złota. Powinno się ją jeść na potęgę

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News