Kartki na walentynki mogą nam posłużyć jako udany dodatek do prezentu. Możemy na nich zamieścić odręcznie napisane życzenia, wyrazić swoje uczucia. Kartki na walentynki ręcznie robione mogą być jeszcze lepszym pomysłem. Wręczając je pokażemy, że włożyliśmy wiele pracy i serca w ten dar. Jednak rodzajów kartek jest wiele, w tym także elektroniczne. Nic nas nie ogranicza, a decydując się na humorystyczne elementy, możemy dodać trochę wesołości do naszego związku.

Kartki na walentynki

Kartki na walentynki są miłym dodatkiem do głównego prezentu. Mogą one przyjmować różną formę. Są kartki walentynkowe dostępne w sklepach, jednak jeszcze większą radość wywołać może kartka zrobiona ręcznie.

W pewnym momencie niezwykle popularne były kartki elektroniczne. Nieodmiennie zaś powszechne i lubiane są śmieszne kartki na walentynki – takie, które wniosą nieco humoru w powagę święta zakochanych.

Kartki na walentynki ręcznie robione

Wszystkie prezenty i upominki, które przygotowujemy samodzielnie w domu, mają szczególny wymiar. Obdarowany cieszy się nie tylko z samego prezentu, ale także z faktu, że obdarowujący poświęcił swój czas właśnie po to, żeby ten upominek przygotować.

Samodzielne przygotowanie kartki walentynkowej nie musi być bardzo trudne. Te najprostsze możemy zrobić z kawałka ładnego, sztywnego papieru. Przyda nam się trochę dodatków, a przede wszystkim – talent plastyczny.

Kto umie rysować – może na froncie kartki narysować obrazek. Dobrze, żeby przedstawiał on coś, co miło kojarzy się obojgu partnerom. Niektórzy nie rysują, ale świetnie radzą sobie z wyklejaniem. To też może być świetna metoda, na stworzenie takiej kartki.

Kartki na walentynki ręcznie robione przez nas mają przede wszystkim być dowodem miłości. Warto jednak, aby były przygotowane starannie. Można zrobić kartkę, zawierającą wewnątrz rozkładającą się figurę origami. Wiele inspiracji, a także wręcz instrukcji i tutoriali można znaleźć w Internecie.

Chociaż kartka na walentynki ręcznie robiona kojarzy nam się zwykle z papierem, klejem, farbami i kredkami, świat poszedł do przodu. Dziś można samodzielnie kartkę… zaprojektować na komputerze. Jeśli sprawnie posługujemy się programami graficznymi i znamy się na grafice komputerowej, możemy kartkę następnie wydrukować i taką wręczyć partnerce lub partnerowi. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia i… umiejętności.

E-kartki na walentynki

Umiejętności, bo jeśli nie jesteśmy uzdolnieni plastycznie ani nie znamy się na grafice komputerowej, ręcznie robiona kartka zwyczajnie może nam nie wyjść. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi Internet.

Już wiele lat temu, kiedy jeszcze wśród polskich internautów królował komunikator Gadu-Gadu, popularne zrobiły się e-kartki na walentynki. Właściwie z każdej okazji tego rodzaju kartki są wysyłane, jednak to właśnie przy okazji walentynek są one szczególnie popularne.

Taką kartkę można przygotować samodzielnie w programie graficznym, lub pobrać z jakiejś strony internetowej. Najczęściej rozsyłane są drogą e-mailową, chociaż e-kartki na walentynki można wysyłać także przez inne komunikatory. Coraz popularniejsze staje się wysyłanie ich za pomocą serwisu Facebook lub inne media społecznościowe.

Śmieszne kartki na walentynki

W święto zakochanych wiele osób próbuje zachować powagę, tymczasem jest to święto niezwykle radosne. Celebrujemy wówczas miłość, która jest najlepszym, co może się człowiekowi przydarzyć.

Nic zatem dziwnego, że niektórzy chcą znaleźć śmieszne kartki na walentynki. Te zawierające humorystyczne wierszyki, przedstawiające komiczne obrazki – cieszą się niezwykłą popularnością. Możemy takie kartki znaleźć w popularnych sklepach i galeriach handlowych. Możemy ich poszukać także w Internecie i zamówić tą drogą, by przyszły do nas jeszcze przed walentynkami.

W grę wchodzi jeszcze jedno rozwiązanie. Możemy kupić całkowicie normalną kartkę, jednak znaleźć w Internecie humorystyczny, śmieszny wierszyk-życzenia. Wówczas wystarczy, że wydrukujemy go i wkleimy w taką kartkę. Nasza druga połówka z pewnością roześmieje się w głos czytając śmieszny wierszyk zamieszczony w otrzymanej od nas kartce.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Życzenia na walentynki. Czego życzyć najbliższym w święto zakochanych?
  2. Wierszyki na walentynki. Okaż miłość w wyjątkowy sposób
  3. Prezenty na walentynki: własnoręczny, DIY. Jaki prezent na walentynki?

Redaktor portalu pikio.pl, absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim. Światopoglądowy konserwatysta, umiarkowany anarchista, zwolennik społecznej nauki Kościoła. Katolik i mąż.