Już dzisiaj rozpoczął się 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. WOŚP wspiera polskie, niedofinansowane szpitalu już ćwierć wieku. Są jednak tacy, którzy krytykują najpopularniejszą w Polsce inicjatywę charytatywną.

– Diabeł urządza wielkie akcje pod hasłem miłości bliźniego. Najpierw jest wielka akcja dobroczynna, a potem róbta, co chceta, narkotyzujta się, taplajta się w błocie, cudzołóżta, a najlepiej się jeszcze pozabijajta. Na to nie wolno dać się nabierać – tłumaczył ksiądz Roman Kneblewski, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy.

Dla takich jak ks Kneblewski powstała specjalna „karta sumienia”, mająca – zdaniem twórców – chronić jej posiadacza przed hipokryzją.

Podpisany dokument należy złożyć (zależnie od potrzeb) na pół i nosić w portfelu. Wtedy w razie wypadku będziemy mieć pewność, że ufundowany przez inicjatywę Owsiaka sprzęt nie uratuje nam życia.

„Karta sumienia” szybko stała się hitem internetu, a Polacy chętnie używają jej jako „argumentu” przeciwko krytykom WOŚP, co oczywiście nie spotyka się z ich poparciem. W ramach riposty przeciwnicy WOŚP twierdzą m. in., że część sprzętu jest przecież kupowana tylko po części za pieniądze orkiestry.

 

...

Zobacz również